udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Jeden z nejkrásnějších pralesů se nachází u nás. Sjíždějí se k němu turisté z celého světa, Češi o něm ale nemají ani tušení

Jeden z nejkrásnějších pralesů se nachází u nás. Sjíždějí se k němu turisté z celého světa, Češi o něm ale nemají ani tušení

4. února 2025
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

V České republice se nachází jeden z nejkrásnějších pralesů na světě, Češi o tom ale nemají ani tušení. Zní to překvapivě, ale má to své důvody.

cesky prales mionsi
Zdroj fotografie: Tadeáš Bednarz / Creative Commons / CC BY-SA

Obsah článku

  1. Prales Mionší
  2. Jen tak ho nenavštívíte

Mezi beskydskými hřebeny se rozprostírá skrytý klenot, který si uchoval svou původní divokost a celkově vypadá, jako by se na něm zastavil čas. Prales Mionší patří mezi poslední zbytky nedotčené karpatské přírody a zároveň se řadí mezi největší pralesní oblasti v Česku. Přesto mnoho Čechů o jeho existenci vůbec netuší, což může působit jako jeden velký paradox. Ročně se k němu totiž vydávají nadšenci z celého světa. Kromě stoletých stromů se v něm nacházejí i vlci a medvědi. Informoval o tom web iDnes.

Prales Mionší

Tento unikátní prales se nachází v oblasti Slezských Beskyd a rozkládá se na přibližně 170 hektarech. Díky své jedinečné fauně a flóře je magnetem nejen pro odborníky, ale i pro milovníky přírody z celého světa. Mionší nabízí vzácnou možnost nahlédnout do krajiny, kterou lidé téměř nepoznamenali. Tato chráněná oblast je ponechána přirozenému vývoji, což znamená, že tu nenajdete žádné zásahy člověka.

Daniel Procházka
21. listopadu 2024

Česko má nejkrásnější přírodní útvar na světě. Již brzy by se mohl stát novým divem světa

Česko má nejkrásnější přírodní útvar na světě. Již brzy by se mohl stát novým divem světa
prales mionsi cesko
Zdroj fotografie: MartinVeselka / Creative Commons / CC BY-SA
Prales Mionší patří mezi nejunikátnější lesy na světě

Mohutné buky, javory, smrky a jedle, které zde rostou, dosahují stáří přes 200 let. Mnohé z nich se po svém pádu přirozeně rozkládají, čímž přispívají k bohatství lesního ekosystému. Procházka po stezce vedoucí kolem pralesa připomíná cestu zpět v čase. Území je domovem rozmanitých druhů živočichů i rostlin. Vyskytuje se zde přes 110 druhů obratlovců, z toho téměř 75 druhů ptáků.

Jen tak ho nenavštívíte

Aby si prales zachoval svou podobu, jeho návštěva je o samotě nemožná. Pokud ho chcete navštívit, pak jedině s průvodcem, a to pouze o víkendu. Jádro samotného pralesa je tedy veřejnosti nepřístupné, vede kolem něj ale naučná stezka. Navíc vydat se do něj o samotě by rozhodně nebyl dobrý nápad. Mionší se momentálně potýká s přemnoženou zvěří, a to především jeleny, kteří poškozují mladé stromky, jež neustále okusují.

Daniel Procházka
5. února 2022

Kácení stromů podél silnic: Podle odbornice na ochranu přírody jsou na vině neschopní řidiči, ne stromy

Kácení stromů podél silnic: Podle odbornice na ochranu přírody jsou na vině neschopní řidiči, ne stromy
Prales Mionší se momentálně potýká s přemnoženou zvěří

Navzdory své jedinečnosti zůstává tento kout přírody pro mnoho Čechů neznámým místem. Možná kvůli omezené přístupnosti, možná jednoduše proto, že o něm ještě neslyšeli. Právě to ale dělá z Mionší fascinující lokalitu, kde si návštěvník může vychutnat ticho lesa, vůni mechu a neopakovatelnou atmosféru starého pralesa. Turistická stezka vedoucí kolem rezervace měří přibližně sedm kilometrů a její prohlídka trvá asi tři hodiny. Vstup je povolen pouze v doprovodu průvodce, a to od června do září.

Štítky
#česko #les
Navštívili jste někdy prales Mionší?

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Rodák ze zaniklé slovenské vesnice unikl nacistům i komunistům a ohromil NHL

Rodák ze zaniklé slovenské vesnice unikl nacistům i komunistům a ohromil NHL

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 m
Tragický osud legendárního českého sportovce, který učil tenis i budoucího amerického prezidenta

Tragický osud legendárního českého sportovce, který učil tenis i budoucího amerického prezidenta

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 m
Českému hokejovému hrdinovi, který nenáviděl Rusy, amputovali nohu

Českému hokejovému hrdinovi, který nenáviděl Rusy, amputovali nohu

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 m
55 stehů v obličeji, operace, předčasný konec. Český hokejový šampion už nemohl dál

55 stehů v obličeji, operace, předčasný konec. Český hokejový šampion už nemohl dál

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 m
Záběry, při kterých se tají dech. Česká olympionička měla obrovské štěstí

Záběry, při kterých se tají dech. Česká olympionička měla obrovské štěstí

sportyzive.cz
sportyzive.cz
19 h

Praha? Kdepak. Toto je nejkrásnější město nejen v Česku, ale také v Evropě. Už jste v něm byli?

Praha? Kdepak. Toto je nejkrásnější město nejen v Česku, ale také v Evropě. Už jste v něm byli?

Předpověď počasí na zimu 2024: Počasí, jaké Česko ještě nezažilo. Meteorologové varují před evropskými extrémy

Předpověď počasí na zimu 2024: Počasí, jaké Česko ještě nezažilo. Meteorologové varují před evropskými extrémy

Česko ukazuje svou velkorysost. Na Ukrajinu dodalo nejvíce těžké vojenské techniky

Česko ukazuje svou velkorysost. Na Ukrajinu dodalo nejvíce těžké vojenské techniky
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #david kubrt
  • #servis
  • #řidič
  • SUV v Praze vymýtíme. Nástupce Hřiba rázně řekl, jaké kroky proti nim zavedou, majitelé jen valí oči
  • Rychlostí 194 km/h doslova „proletěl“ kolem policejní hlídky. Honičku natočila palubní kamera

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #fotbal
  • #ac-spart-praha
  • #fc-viktoria-plzen
  • Rodák ze zaniklé slovenské vesnice unikl nacistům i komunistům a ohromil NHL
  • Tragický osud legendárního českého sportovce, který učil tenis i budoucího amerického prezidenta

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #Karel Gott
  • #zahraniční celebrity
  • #slovenské celebrity
  • Vilém Čok má za sebou bouřlivé období. Jeho kotvou je přes čtyři dekády manželka, kterou si našel v lese
  • Venkovská chalupa Zdeňka Svěráka má zajímavou historii. Dříve ji vlastnil spolu s kamarádem Smoljakem

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #kuřecí maso
  • #med
  • #cukr
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #herec
  • #počasí
  • Vdova Martina se letos nechtěla dělat s cukrovím, tak ho koupila přes internet. Nakonec neměla cukroví ani peníze
  • Matka odmítla přepsat své dceři veškerý majetek. Ta se kvůli tomu urazila a přerušila kontakt

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #jiří procházka
  • #ufc
  • #oktagon
  • Nejtrapnější MMA staredown všech dob. Setkání bojovníků tváří v tvář skončilo polibkem
  • Spletl si fotbal s MMA. Gólman sestřelil útočníka soupeře tvrdým kopem na hlavu
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.