Oblíbený obchodní řetězec končí: Milovali jsme to tam, už tam ale nikdy nenakoupíme

Čas od času se stane, že z Česka zmizí obchod, ve kterém jsme rádi nakupovali. Už před lety to byl například Carrefour nebo třeba Julius Meinl.

i Zdroj fotografie: SZPI
                   

V poslední době došlo v České republice v oblasti obchodů hned k několika změnám. Zatímco některé nové obchodní řetězce sem přišly, jiné naopak skončily. Události247 psaly například o zavření bezobalových obchodů Bezobalu či hračkářství Hamleys. Končí také oblíbený obchodní řetězec zaměřený na prodej elektroniky.

Nový název i sortiment

Lidé už si nenakoupí v tolik oblíbených prodejnách Elektro World. Ty se totiž nově přemění na pobočky Datartu, což jsou další, v Česku rozšířené sítě obchodů prodávajících elektroniku, jak Události247 psaly nedávno. Podobné kroky v prodejnách se stejným sortimentem budou i na Slovensku, kde se zase Datart změní na Nay. HP Tronic v Česku provozuje sítě Datart a Eta, což zahrnuje asi 156 prodejen, Nay provozuje síť obchodů Electro World, která má 40 prodejen.

Konec oblíbeného obchodního řetězce v ČR: Lidé zoufají, milovali jsme to tam

Lidé, měli obchody Elektro World rádi a s oblibou sem chodili nakupovat, si tak budou muset zvyknout nejen na nový název. Prodejny budou mít nové vedení a tak se dá očekávat, že se výrazně promění jejich vzhled. Je také možné, že pod novou značkou změní třeba i jejich sortiment. Vzniku obřího československého holdingu daly nedávno zelenou jak český, tak slovenský antimonopolní úřad, jak upozornil web TN.

Konec po sto letech tradice

Nekončí ale jen oblíbený obchod s elektronikou. Události247 už dříve informovaly například o konci oblíbených lahůdek v Praze, které navíc měly dlouhou tradici.  Šlo o lahůdkářství Zlatý kříž. Zákazníci si zde mohli vybírat zhruba ze 70 druhů chlebíčků. Bývalí provozovatelé se k věci nevyjádřili, takže o důvodech konce lze pouze spekulovat. Svůj podíl na tom mohl mít vysoký nájem či všeobecně nízké prodeje zapříčiněné ubývající klientelou.

iZdroj fotografie: Triplec85 / Creative Commons / CC-BY-SA
V posledních letech muselo zavřít několik velkých řetězců

Víte od nás, že minulý rok krach oznámila také společnost ENAPO, která měla po celé republice desítky prodejen. Mezi zákazníky přitom byly tyto prodejny potravin velmi oblíbené. Především na vesnicích fungovaly už deset let. Konec už dříve překvapivě oznámil také další oblíbený obchod, a to e-shop Kasa.cz. Byl přitom jedním z prvních velkých e-shopů v České republice. Poprvé na něm lidé mohli zakoupit zboží už v roce 1999. 

Co si o tom všem myslíte? Napište nám to v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články