udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Podfuk na diváky v živém vysílání: Televize Barrandov na nás vydělávala obrovské sumy peněz

Podfuk na diváky v živém vysílání: Televize Barrandov na nás vydělávala obrovské sumy peněz

1. července 2023
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Doba moderních technologií s sebou kromě mnoha výhod přináší také řadu nástrah. Jednou z nich jsou podvody, které na lidi číhají nejen na internetu, ale i v televizi.

penize bankovky
Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247

Obsah článku

  1. Televize diváky lákala na výhry v soutěžním pořadu
  2. Neetické chování stálo televizi věrné diváky

Podvodníků, kteří se lidi snaží nejrůznějšími způsoby obrat o peníze, stále přibývá. Zatímco na pochybných internetových stránkách či při telefonátech podvodných prodejců už jsou lidé ostražití, v případě televizního pořadu by možnost okradení napadla jen málokoho. Také proto je dobré mít na paměti 2 roky starý případ z televize Barrandov, která na lidech vydělávala obrovské sumy peněz. O případu informoval Janek Rubeš na svém youtubovém kanálu Kluci z Prahy.

Televize diváky lákala na výhry v soutěžním pořadu

Jednalo se o pořad Rychlá hra, který v živém vysílání televize Barrandov uváděla i několik hodin denně. Tato hra přitom lidi obírala o desetitisíce korun a jednalo se tak doslova o podfuk na diváky v živém vysílání. Lidé mohli do televize zavolat a vyhrát peníze za správné odpovědi na mnohdy velmi snadné otázky. Jak se nicméně ukázalo, šance na výhru byla extrémně nízká. Mnoho volajících tak namísto s výhrou skončilo s vysokými účty za telefonní hovory.

Diváci po zavolání navíc často ani nebyli přepojeni do vysílání. Tímto způsobem televizní stanice z naivních sledujících vylákala mnoho peněz. Výjimkou nebyli ani lidé, kteří ve hře utratili desetitisíce korun v naději, že ztracené sumy po výhře získají zpět. Namísto toho ale byli oklamáni a stali se oběťmi pěkného podvodu.

Neetické chování stálo televizi věrné diváky

Poté, co byly nekalé praktiky televize Barrandov odhaleny, vyvolal případ vlnu kritiky. Mnoho diváků bylo oprávněně pobouřeno a zklamáno. Stanice, které důvěřovali, je totiž vědomě obírala o našetřené peníze. Televize následně pořad z vysílání stáhla, pro mnoho lidí se ale již stala nedůvěryhodnou.

Daniel Procházka
16. října 2022

Velký podvod v přímém přenosu: Televize Barrandov na svých divácích vydělávala neslýchaným způsobem

Velký podvod v přímém přenosu: Televize Barrandov na svých divácích vydělávala neslýchaným způsobem

Jakýkoli postih je však velmi komplikovaný. Jak upozornil web iRozhlas, za tvorbou pořadu stála společnost Telemedia InteracTV Production Home Limited, která je registrována na Kypru. Firma navíc již v minulosti dostala od českých úřadů hned několik pokut za klamavé praktiky a své dřívější pořady. Lidé by si tak měli dávat pozor a být ostražití, aby na podobné podvody v budoucnu nenaletěli.

Zdroj: Kluci z Prahy, iRozhlas

Štítky
#podvod #televize
Stali jste se někdy obětí podvodu na internetu či v televizním vysílání? Napište nám své zážitky do komentářů

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Jdete do kina? Pozor na tento skrytý poplatek, ukáže se až při placení

Jdete do kina? Pozor na tento skrytý poplatek, ukáže se až při placení

udalosti247.cz
udalosti247.cz
11 h
Přišel vám tento e-mail? Podvodníci vám nabízí peníze, místo toho vás ale okradou

Přišel vám tento e-mail? Podvodníci vám nabízí peníze, místo toho vás ale okradou

udalosti247.cz
udalosti247.cz
10 h
Oblíbený řetězec zavírá stovky prodejen i e-shop. Zákazníci jsou zděšeni, kde budeme nakupovat?

Oblíbený řetězec zavírá stovky prodejen i e-shop. Zákazníci jsou zděšeni, kde budeme nakupovat?

udalosti247.cz
udalosti247.cz
11 h
Koupili jste si levné máslo v akci? Pozor, nejspíš je nažluklé

Koupili jste si levné máslo v akci? Pozor, nejspíš je nažluklé

udalosti247.cz
udalosti247.cz
11 h
Staré české známky mohou mít cenu zlata. Tato se prodává za miliony korun. Nemáte ji doma?

Staré české známky mohou mít cenu zlata. Tato se prodává za miliony korun. Nemáte ji doma?

udalosti247.cz
udalosti247.cz
12 h

Kvůli platbě QR kódem přichází lidé hromadně o své peníze. Jde o chybu, kterou dělá spousta Čechů

Kvůli platbě QR kódem přichází lidé hromadně o své peníze. Jde o chybu, kterou dělá spousta Čechů

Na tenhle odkaz na Facebooku v životě neklikejte, mrknutím oka přijdete o všechny vaše peníze

Na tenhle odkaz na Facebooku v životě neklikejte, mrknutím oka přijdete o všechny vaše peníze

Zdravotní sestře hrozí, že kvůli očkovacím certifikátům stráví 35 let ve vězení

Zdravotní sestře hrozí, že kvůli očkovacím certifikátům stráví 35 let ve vězení
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #pokuta
  • #řidičský průkaz
  • #policie
  • Nová dálniční známka: kdy ta aktuální končí? Zjistili jsme nové ceny a pravidla roku 2026, důležité pro řidiče mířící na hory
  • Fiasko v autoškole: Student selhal 128krát u řidičské zkoušky. Kolik ho nekonečné opakování stálo? Spočítali jsme to

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #fortuna-liga
  • #fc-viktoria-plzen
  • #prestupy
  • Jste komedianti. Fanoušci po další blamáži útočí na fotbalové vedení
  • Poslední večeře. Trpišovský dostal zaracha, česká reprezentace nemá pro baráž o MS trenéra

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #královská rodina
  • #zahraniční celebrity
  • #Dara Rolins
  • 25 let od natáčení Pelíšků: Většina dětských hvězd herectví opustila. Spousta hlášek vznikla náhodou
  • S filmem už nechce být spojována: Markéta Světlíková alias holka z Metráčku, která nepozorovaně zmizela ze scény

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #kuřecí maso
  • #cukr
  • #med
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #herec
  • #počasí
  • Hádka v obchodě: Pokladní se pustila do matky neposlušného dítěte. Ta trvala na přivolání policie
  • Hrdina bez červeného pláště: Muž odhodlaně skočil ze 7metrového mostu, aby zachránil batole, které vypadlo z auta

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #jiří procházka
  • #oktagon
  • #ufc
  • Bledá v UFC padla během dvou minut. Ve vzduchu visí konec kariéry
  • Argentinec okouzlil UFC úderem z otočky. Vallejos tvrdě ukončil Chikadzeho
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.