To tu ještě nebylo: Známý polský obchod se dostal do Česka. Poloviční ceny a skvělá dostupnost, zákazníci jsou u vytržení

Velké zdražování, které na Česko v posledních měsících dopadlo, nutí spoustu Čechů jezdit nakupovat do Polska. Nyní už to nebude třeba.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Web Novinky informuje, že už v květnu na český trh vstoupilo polské Allegro. Jde přitom o velkého hráče, který bude konkurentem takových stálic jako je Heureka či Alza. Allegro je jedno z největších online tržišť v Evropě a české zákazníky chce nalákat na nízké ceny a široký sortiment, uvádí web E15. Fungování webu je podobné jako například u amerického Amazonu, kdy je na stránce možné najít zboží od mnoha prodejců.

Allegro má v Česku velké ambice

„Spuštění Allegro.cz je pro nás ambicí vytvořit nejoblíbenější e-commerce platformu pro zákazníky i obchodníky celé střední a východní Evropy,“ cituje web E15 obchodního ředitele společnosti Alvise Favara. Všechny zájemce, jak z řad obchodníků, tak zákazníků, navíc láká sloganem „váš nový větší Mall.cz“. Web Lupa v té souvislosti připomíná, že Allegro koupilo v roce 2021 právě skupinu Mall Group. Věcí, které se dají na novém online tržišti nakoupit má navíc rychle přibývat.

Allegro až do konce září nově registrovaným prodejcům odpouští poplatky za prodej. „Speciální nabídka umožní obchodníkům na provizních poplatcích ušetřit až 250 000 korun, tedy 50 000 korun měsíčně,“ cituje web Novinky z tiskové zprávy Allegro. Spokojeni budou i zákazníci, kteří budou mít rozhodně z čeho vybírat. Web Lupa připomíná, že na webu jsou desítky kategorií. Od elektroniky, přes hračky, oblečení, knížky až například po pneumatiky. Zboží doručuje v Česku logistická služba WE|DO, kterou Allegro také koupilo.

Z Polska nejen do Česka

Allegro funguje také v dalších 22 evropských zemích, připomíná web Novinky. Celkem má polské online tržiště více než 14 milionů aktivních nakupujících měsíčně, čímž se řadí mezi deset největších tržišť na světě. Nejen díky Allegru budou moci Češi jednodušeji nakupovat zboží i z Polska. Jak Události247 informovaly v dubnu, polský obchodní řetězec Biedronka plánuje expanzi. Supermarkety se mají jako první otevřít na Slovensku. Vyloučeno nicméně není, že v případě úspěchu zamíří Biedronka i do Česka.

iZdroj fotografie: Henryk Borawski / Creative Commons / CC BY-SA
Provozovatel Biedronky je gigant v oblasti distribuce potravin a specializovaného maloobchodu, který provozuje více než 4 900 obchodů v Portugalsku, Polsku a Kolumbii

Mezi Čechy je tento diskont velmi oblíbený. Někteří neváhají na nákupy do něj týdně cestovat i desítky kilometrů. Celkově se pro Čechy rozšiřují možnosti nákupu. Už několik týdnů je možné nakupovat i německé výrobky za výhodné ceny, a to díky spuštění online tržiště Kauflandu, jak Události247 psaly v dubnu. Polské tržiště, které má navíc poloviční ceny, tu však ještě nebylo, proto je jasné, že lidi jsou už teď u vytržení. Navíc vzhledem k tomu, že je on-line, nemusí zákazníci řešit dojíždění a dostupnost je pro ně doslova skvělá.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články