Nízké ceny jsou pro mnoho Čechů jedním z hlavních kritérií při nakupování. Vyplatí se však také pečlivě vybírat obchody, kde lidé nakupují.
O tom, že potraviny zdražují psaly Události247 již dříve. Aktuálně přitom u mnohých z nich hrozí ještě další růst, který by měl vyvrcholit o Vánocích. Možnosti, jak na nákupech ušetřit, tak řada lidí vítá s nadšením. Zásadní je přitom i volba obchodu.
Slevy jsou zrádné
Web Novinky píše například o řetězci JIP Svět potravin. Zdánlivě obyčejný obchod se od jiných supermarketů liší zejména v přístupu ke zlevňování zboží. Na rozdíl od nich se totiž nesnaží zákazníky za každou cenu udolat akčními slevami na potraviny. Namísto toho jsou zde ceny méně kolísavé, avšak setrvale příznivé.
Před měsícem se zde tak například prodával kilogram vepřové panenky za 175 korun, stejné množství rajčat pak za 54 korun. Nutno však dodat, že nejde zdaleka o jediný levný řetězec. Události247 již dříve informovaly o řetězci Mere, který rovněž nabízí příznivé ceny. A server Novinky zmiňuje také třeba síť prodejen Vyplatí se. Zde vybrané potraviny prodávají dokonce za pouhou polovinu toho, kolik stojí v jiných obchodech.
Levné potraviny lze pořídit i jinak
Způsobů, jak na nákupech ušetřit, je celá řada. A nemusí to být jen slevy řetězců. Příkladem je zachraňování jídla těsně před vyhozením. Slouží k tomu třeba aplikace Nesnězeno, která zprostředkovává prodej posledních porcí a dalších zbylých jídel z gastronomických podniků za snížené ceny.
Mnohé řetězce pak nabízí také třeba potraviny, které by se jinak musely vyhodit. Například pečivo, které v obchodech do velkých slev dávají často před koncem otvírací doby. A obdobně také mnohé řetězce dávají možnost pořídit si výhodně bedýnky se starším ovocem a zeleninou, které by se již brzy musely vyhodit.