udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Tesco oklamalo své zákazníky: Brambory nebyly to, za co se vydávaly. Doma je možná máte i vy

Tesco oklamalo své zákazníky: Brambory nebyly to, za co se vydávaly. Doma je možná máte i vy

30. června 2023
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Zákazníci by se v českých prodejnách potravin měli mít na pozoru. Ne vždy si totiž zakoupí takové zboží, jaké jim prodejce slibuje.

brambory supermarket zelenina obchod
Zdroj fotografie: Jiří Klimentský pro Události247

Obsah článku

  1. Nejde o ojedinělé případy
  2. Chybují všechny řetězce

Češi jsou milovníci brambor. Měli by však dávat pozor na to, jaké si v obchodech zakoupí. Státní zemědělská a potravinářská inspekce totiž při svých pravidelných kontrolách zjistila, že obchodní řetězec Tesco prodával zákazníkům jinou odrůdu brambor, než jaká byla uvedena na etiketě. Lze tak říct, že řetězec své zákazníky oklamal. Inspekce o tom informuje na svém webu.

Nejde o ojedinělé případy

Inspektoři našli při kontrole brambor hlízy cizích odrůd a nejednalo se tedy o brambory jedné odrůdy Spunta, jak uváděl prodejce, informuje web Potraviny na pranýři. Nejde však o ojedinělý záchyt. Obchodní řetězec Kaufland už dříve prodával rané brambory, které měly na etiketě název odrůdy Agáta z Francie. Kontrola však prokázala, že o tuto odrůdu vůbec nešlo. Stejnou chybu udělal i obchodní řetězec Penny, který v dubnu prodával brambory pod názvem Bernina. Ani to však nebyla pravda a šlo o jinou odrůdu.

Daniel Procházka
14. června 2023

V Tescu a Albertu se prodávalo falšované víno ze zahraničí

V Tescu a Albertu se prodávalo falšované víno ze zahraničí

Nedávno bylo také odhaleno několik případů prodeje falšovaného vína, které neodpovídalo deklarovanému původu a kvalitě. Události247 o tom informovaly před pár dny. Falšované víno může podle expertů obsahovat nebezpečné látky, které mohou způsobit zdravotní problémy. Rozbor v akreditované laboratoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce v Brně potvrdil, že uvedené víno bylo falšované nepovoleným přídavkem syntetického aroma.

Chybují všechny řetězce

„Do Tesca jsem dřív chodila nakupovat často, přišlo mi, že tam mají celkem dobré ceny. Je pravda, že konkrétně odrůda jakéhokoliv zboží, pokud by byla jiná, než udávají, by mi asi nevadila. Pro mne je důležité, aby byly potraviny kvalitní a aby v nich nebylo něco, co tam nemá co dělat,“ řekla Událosem247 Jana Hovorková z Třebíče. Za prodej nekvalitních, falšovaných nebo takzvaně přebalených potravin dostala společnost Tesco pokutu i dříve. Psal o tom web Aktuálně.

nakup kosikjidlo obchod edited
Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Zákazníci by si měli v každém obchodě zkontrolovat jakost potravin a jejich původ

Například v roce 2012 muselo Tesco za falšované potraviny zaplatit pokutu ve výši 750 tisíc korun. Nejvíce nejakostních, falšovaných nebo nebezpečných potravin podle inspekce pocházelo kromě prodejen Tesco a Ahold také z třeba Kauflandu, píše dále Aktuálně. Početné zastoupení měly na tomto seznamu také obchodní řetězce Penny Market a Spar, který už v České republice není.

Štítky
#brambory #obchody #tesco
Máte doma zmíněné brambory? Dejte nám to vědět dole v komentářích

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Téměř 900 tisíc aut míří do servisu kvůli vážné poruše motoru. Netýká se to náhodou i vás?

Téměř 900 tisíc aut míří do servisu kvůli vážné poruše motoru. Netýká se to náhodou i vás?

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
5 m
Žalující řidičák? Otočte ho a čtěte. Na tento kód si dejte pozor, jinak riskujete pokutu i zákaz řízení

Žalující řidičák? Otočte ho a čtěte. Na tento kód si dejte pozor, jinak riskujete pokutu i zákaz řízení

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
5 m
Parkujete takto? Běžná chyba, kterou dělá 84 % českých řidičů, může auto zničit

Parkujete takto? Běžná chyba, kterou dělá 84 % českých řidičů, může auto zničit

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
5 m
Největší automobilka světa má jasný názor: Elektromobily skončí. A tohle bude důvod, proč to tak dopadne

Největší automobilka světa má jasný názor: Elektromobily skončí. A tohle bude důvod, proč to tak dopadne

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
5 m
Problémy Volkswagenu dohnaly i Škodu. Náš národní poklad je v ohrožení, hlásí české odbory

Problémy Volkswagenu dohnaly i Škodu. Náš národní poklad je v ohrožení, hlásí české odbory

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
5 m

Některé obchody budou zavírat dřív. Je klidně možné, že si řada lidí nestihne dojít nakoupit

Některé obchody budou zavírat dřív. Je klidně možné, že si řada lidí nestihne dojít nakoupit

Známý řetězec stáhl z prodeje oblíbenou pochoutku. Pokud ji už máte doma, raději ji nejezte

Známý řetězec stáhl z prodeje oblíbenou pochoutku. Pokud ji už máte doma, raději ji nejezte

Tesco ruší čárové kódy. Pokud si na nákup nevezmete chytrý telefon, nebudete si moct nakoupit

Tesco ruší čárové kódy. Pokud si na nákup nevezmete chytrý telefon, nebudete si moct nakoupit
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #čínská auta
  • #motor
  • #servis
  • Tuhle chybu dělá každý den 71 % českých řidičů. Ničí si tak (záměrně) motor auta, ani o tom nevědí
  • Na STK začnou kontrolovat věc, kterou nikdy předtím nekontrolovali. Řidiči se shodli, že tohle nečekali

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #fortuna-liga
  • #nhl
  • #coronavirus
  • Odhodila plavky. Láska nového šampiona formule 1 Norrise dráždí fanoušky na sociálních sítích
  • Rozvod, zdravotní problémy a návrat na trůn. Kapitán české reprezentace Červenka se nenudí

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #Dara Rolins
  • #Ivana Gottová
  • #královská rodina
  • K natáčení byly zapotřebí nadrcené kosti: Drsné pozadí pohádky Tři oříšky pro Popelku
  • Obermaierová couvá a dál chce hrát v Ulici: Problém podle ní nejspíš nebyly její politické názory, ale noví herci

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #cukr
  • #med
  • #kuřecí maso
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #počasí
  • #herec
  • Liborovi je 68 let a žije sám: „Kdybych zmizel, nikomu bych nechyběl“
  • Honza Nedvěd promluvil po delší odmlce ke svým fanouškům

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #jiří procházka
  • #ufc
  • #oktagon
  • Bojovník si hrál na Pereiru. Po 10 vteřinách si ustlal v provazech
  • Nejsilnější žena světa se narodila jako muž a zapomněla se o tom zmínit ostatním. Jammie Booker teď o svůj titul přišla
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.