udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » V Česku se nachází nádherná památka, o které téměř nikdo neví. Tento klášter vás zaručeně uchvátí svou krásou

V Česku se nachází nádherná památka, o které téměř nikdo neví. Tento klášter vás zaručeně uchvátí svou krásou

18. března 2025
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

V Česku se nachází hned několik staveb, na které můžeme být velmi pyšní. Jednou z nich je i klášter na Kladrubsku, který vás učaruje svou krásou.

klaster v kladrubech
Zdroj fotografie: Huhulenik / Creative Commons / CC BY-SA

Obsah článku

  1. Klášter plný tajemství
  2. Duch knížete

Tuzemské památky zahrnují nejen světoznámé hrady a zámky, ale i méně známá historická místa, která často unikají pozornosti návštěvníků. Jedním z takových míst je například Valdštejnovo náměstí, kterému nedávno redakce Událostí247 věnovala jeden ze svých článků. Dalším z takových skvostů, o kterých nejen turisté, ale i Češi častokrát nevědí, je klášter v Kladrubech na západě Čech. Ten se pyšní nejen úchvatnou architekturou, ale také bohatou a tajemnou minulostí.

Klášter plný tajemství

Kladrubský klášter, dříve benediktinský, byl založen v roce 1115 knížetem Vladislavem I. a na počátku 14. století byl jedním z nejbohatších klášterů českého království. Po staletí sloužil především církevním účelům, ale jeho využití se v průběhu času výrazně změnilo. Jak redakce Událostí247 zjistila, kdysi fungoval například i jako knihovna, pivovar nebo vojenský objekt.

Daniel Procházka
21. listopadu 2024

Česko má nejkrásnější přírodní útvar na světě. Již brzy by se mohl stát novým divem světa

Česko má nejkrásnější přírodní útvar na světě. Již brzy by se mohl stát novým divem světa
kladrubsky klaster beneditku
Zdroj fotografie: Milada13 / Creative Commons / CC BY-SA
Kladrubský klášter patří mezi ty nejkrásnější stavby v Česku

Součástí areálu je nejen impozantní Klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie, svatého Wolfganga a svatého Benedikta, ale také kapličky a klášterní restaurace. Ta se pyšní pozitivními recenzemi zákazníků a na Facebooku má hodnocení 94 %. „Jídlo si zde objednáváme opakovaně a vždy naprostá spokojenost. S personálem je velmi příjemná domluva a ve všem nám vyjde vstříc. Můžeme jen doporučit,” napsala jedna z pravidelných strávnic restaurace Kateřina P.

Když pomineme samotnou krásu, kterou celý areál vyzařuje, nesmíme opomenout také jeho tajemnou atmosféru, která je cítit už při vstupu do něj. Jak redakce Událostí247 zjistila, historické záznamy i ústní tradice naznačují, že zde docházelo k nevysvětlitelným událostem. Při přestavbě jednoho z objektů na pivovar mělo být ve zdech objeveno několik lidských kosterních pozůstatků. Tradují se pověsti, že právě ony zdi k návštěvníkům promlouvají. Kromě toho se v nich mají nacházet i cennosti mnichů a v klášteře má být zakopán poklad.

Duch knížete

S klášterem se pojí nejen pověsti o zazděných milencích a odsouzených jeptiškách, ale také ty, které zahrnují duchy. Tím nejznámějším, který má v areálu kláštera strašit, je prý duch knížete Windischgrätze, jehož rodina objekt vlastnila až do konce druhé světové války. Někteří tvrdí, že v areálu zaslechli vrzání podlahy a hlasy, jiní zase viděli nevysvětlitelné stopy.

Daniel Procházka
4. února 2025

Jeden z nejkrásnějších pralesů se nachází u nás. Sjíždějí se k němu turisté z celého světa, Češi o něm ale nemají ani tušení

Jeden z nejkrásnějších pralesů se nachází u nás. Sjíždějí se k němu turisté z celého světa, Češi o něm ale nemají ani tušení

Kromě obdivuhodné architektury a tajemné atmosféry mohou návštěvníci obdivovat i okolí kláštera. Nachází se v něm naučná stezka dlouhá 6 kilometrů, která vás zavede k 15 jedinečným zastávkám, kde si můžete vychutnat nejen krásy kláštera, ale i okolní krajiny, starých stromů a toku řeky Úhlavky.

Štítky
#česko
Navštívili jste už Kladrubský klášter?

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Fotbalový reprezentant přichycen při činu. Manželka si na něj najala soukromého detektiva

Fotbalový reprezentant přichycen při činu. Manželka si na něj najala soukromého detektiva

sportyzive.cz
sportyzive.cz
11 m
Alarmující statistika: Více než polovina českých fotbalistů potřebuje po kariéře pomoc

Alarmující statistika: Více než polovina českých fotbalistů potřebuje po kariéře pomoc

sportyzive.cz
sportyzive.cz
11 m
Kvůli zranění ukončila hokejová brankářka kariéru. Jako modelka si vydělává miliony

Kvůli zranění ukončila hokejová brankářka kariéru. Jako modelka si vydělává miliony

sportyzive.cz
sportyzive.cz
11 m
Nejhorší posila v historii Sparty. Dva kolapsy, úzkostné stavy a v akci psychologové

Nejhorší posila v historii Sparty. Dva kolapsy, úzkostné stavy a v akci psychologové

sportyzive.cz
sportyzive.cz
11 m
Československý olympijský medailista žil na ulici, jeho dcera se stala miss

Československý olympijský medailista žil na ulici, jeho dcera se stala miss

sportyzive.cz
sportyzive.cz
11 m

Některé Čechy trápí drogistická chudoba. Hygienické potřeby, prací prášky i dětské pleny jsou někdy i luxusem

Některé Čechy trápí drogistická chudoba. Hygienické potřeby, prací prášky i dětské pleny jsou někdy i luxusem

Zákaz vlastnit auto v Česku? Vláda k tomu může přistoupit ze dne na den, připravte se

Zákaz vlastnit auto v Česku? Vláda k tomu může přistoupit ze dne na den, připravte se

Konec vánočních trhů? Lidé jsou smutní, Vánoce letos nebudou jako dřív

Konec vánočních trhů? Lidé jsou smutní, Vánoce letos nebudou jako dřív
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #policie
  • #nehoda
  • #motor
  • České auto, které není Škoda? Ano, takto vypadá nejlepší auto lidu. Cena? Nízká. Spotřeba? Ještě nižší
  • Novinka v povinné výbavě: Od 1. ledna 2026 je nutné vozit oranžový výstražný maják. Kde všude a proč?

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #fotbal
  • #prestupy
  • #nhl
  • Fotbalový reprezentant přichycen při činu. Manželka si na něj najala soukromého detektiva
  • Alarmující statistika: Více než polovina českých fotbalistů potřebuje po kariéře pomoc

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #královská rodina
  • #Dara Rolins
  • #zahraniční celebrity
  • „Dcera vyrostla tak nějak vedle mě. Jsem matka bohém,“ říká Andrea Pomeje. Dnes lituje, že si její dětství neužila
  • Kraus si to svým netaktním chováním k Donutilové u fanoušků pohnojil: „Neempatický hňup,“ píší

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #kuřecí maso
  • #med
  • #cukr
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #herec
  • #počasí
  • #letadlo
  • Rakušan kritizoval Okamuru, prezident sklidil potlesk. Národní třídu zaplnily emoce i politika
  • Hvězda Gilmorových děvčat podlehla v 84 letech vážné nemoci

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #oktagon
  • #ufc
  • #jiří procházka
  • Být boxerskou šampionkou jí nestačilo. Kráska Ebanie Bridges vsadila na své křivky a narazila na zlatý důl
  • Šel do zápasu v MMA, skončil na centrifuze. Tvrdý Khabirovův slam ukončil duel po pár vteřinách
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.