Žena přišla kvůli psovi o 120 000 Kč. Policie vydala výstrahu, hrozí to i dalším pejskařům

Podvodníci na internetu mají díky digitální době doslova žně. Okrádají seniory nebo lidi, kteří jim prostě snadno uvěří.

i Zdroj fotografie: Mikko Virtaperko / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Český internet dlouhodobě zaplavuje množství nejrůznějších podvodů. Události247 už dříve informovaly například o podvodných e-shopech. Lidé, kteří zde nakoupili, často nedostali ani objednané zboží, ani vrácené peníze. Nejen při nakupování na internetu se však můžete s podvody setkat.

Při nákupech přes internet buďte opatrní

Víte od nás, že v Česku se rozšířila vlna phishingových útoků cílených na uživatele internetového bankovnictví. V ohrožení se ocitli například klienti ČSOB a Fio banky. Podvodníci je totiž lákali na falešné internetové stránky těchto bank. Mnozí lidé, jež tyto weby navštívili, přišli o velké peníze. Podvodníkům totiž poskytli přístup ke svému bankovnímu účtu.Podobné aktivity se navíc mohou opakovat u kterékoliv jiné banky.

Navštívili jste jednu z těchto internetových stránek? Během chvíle kvůli tomu přijdete o všechny peníze na bankovním účtu

Naletět však můžete, i když něco kupujete nebo prodáváte. Nedávno se o tom přesvědčila žena, která si objednala meruňky přes sociální sítě. Protože cena pouhých 39 korun za kilogram byla opravdu lákavá, objednala si rovnou 300 kilogramů tohoto ovoce. Víte od nás, že celkem tak měla za meruňky zaplatit 11 700 korun, které na žádost prodejce uhradila předem převodem na účet. Než jí došlo, že jde o podvod, přišla o 20 000 korun.

Přišla o dvakrát tolik peněz

Zkušenost s podvodným inzerátem má i 42letá žena ze Svitavska, která chtěla své dceři pořídit psa. Píše o ní web Novinky. Žena na internetovém portálu našla inzerát na prodej štěněte plemene husky za 6000 korun. Ke své smůle však narazila na podvodníky. Jak popsala policejní mluvčí Andrea Muzikantová, komunikace mezi zájemkyní a inzerujícím probíhala výhradně přes maily. Poškozená žena peníze poslala podle instrukcí na bankovní účet.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Při nákupech na internetu by lidé měli být opatrní

Pak přišly ještě další požadavky v desítkách tisíc korun na uhrazení poplatků souvisejících s doručením a dopravou psa. Například na klec, ve které měl být letecky přepraven z Prahy do Pardubic, na mezinárodní pojištění, kolky nebo za několikadenní pobyt na letišti. Když ženě došlo, že naletěla podvodníkovi, bylo už pozdě. Přišla o 120 000 korun a psa nikdy neviděla, píší dále Novinky. Policisté v souvislosti s tímto případem apelují na veřejnost, aby byla při nákupech v online prostředí opatrná.

Naletěli jste někdy na internetu podvodníkovi? Podělte se v diskuzi o vaše zkušenosti

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články