Obchody v ČR mění otevírací doby: Stihnete si dojít nakoupit?

Oblíbené prodejny potravin chtěly vyjít vstříc zákazníkům, kteří třeba dlouho pracují a nestíhají si nakoupit. Místo toho ale schytávají kritiku.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Lidl na konci května oznámil, že od 1. června prodlužuje otevírací dobu. Některé prodejny jsou tak nově otevřeny až do 22 hodin. Psal o tom web Prahain. Obchod v Praze Na Příkopech zavírá dokonce až ve 23 hodin. Stejnou zprávu zanedlouho zveřejnil také Penny market, který někde otevírací dobu prodloužil do 21 hodin. Zákazníci však oznámení o tom, aby si stihli dojít nakoupit všichni přijali rozpačitě, dodává web.

Lidé se vcítili do kůže zaměstnanců

Oba supermarkety použily pro oznámení nové otevírací doby dost podobnou reklamu. Lidl zveřejnil fiktivní konverzaci dvou osob v půl desáté večer. „Už jdu domů. Mám něco koupit?“ „Počkej v Lidlu už je zavřeno, ne?“ „Právě že ne! Prodloužili otevírací dobu!“ Pod příspěvkem se však strhla vlna kritiky. „Když už prodlužujete otevírací dobu, nechcete i přibrat nějaký zaměstnance? Všichni dělají všechno, práce nad hlavu a neustále se udržuje podstav,“ napsala například jedna z uživatelek.

iZdroj fotografie: Aljona83 / Creative Commons / CC-BY-SA
Lidl v létě mění otevírací dobu

Ty prodavačky si neodpočinou. Je krásně a místo aby byly doma dřív, naopak tam budou dýl,“ napsala uživatelka Facebooku Andrea, a takových reakcí je spousta. Změna otevírací doby se od 1. června dotkla více než 250 z celkových 316 prodejen, píše web iDnes. Jejich seznam společnost zveřejnila na svém webu.Radost z toho nemám, ale co nadělám. Zrovna na léto se mi opravdu nechce sedět v práci až do noci,“ řekla Událostem247 prodavačka Lidlu v Praze Marta K.

Penny prodlužuje prodejní dobu na čtyři měsíce

Vstříc vychází zákazníkům také Penny market, který otevírací dobu prodloužil od 1. června do 30. září 2023. Seznam dotčených prodejen společnost zveřejnila na svém webu.  „Otevírací dobu našich prodejen stanovujeme vždy v závislosti na nákupním chování našich zákazníků. Ve větších městech, kde je jiný životní rytmus, máme otevřeno standardně do 21 hodin. Naopak na menších městech zavíráme ve 20 hodin, protože víme, že lidé už jsou v tuto dobu doma s rodinami,“ uvedl pro Události247 vedoucí oddělení prodeje Penny Marian Olajec.

iZdroj fotografie: abcMedia
Penny taktéž prodlužuje svou otevírací dobu

Důležitým faktorem při rozhodování o tom, kde a do kolika hodin budeme mít otevřeno, jsou také naši zaměstnanci. Uvědomujeme si, jak je jejich práce náročná. Pro ně práce uzavřením prodejny nekončí, musí ji pak ještě uklidit a připravit na druhý den,“ dodává Olajec. „Když jsem slyšela, že u nás bude déle otevřeno, hned mě napadlo, co chudáci ti zaměstnanci, domů se teď dostanou tak o půlnoci. Doteď si přece lidé zvládli nakoupit i při standardní prodejní době,“ řekla Událostem247 Marie Koušková z Brna.

Stihnete si dojít nakoupit?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články