Známý český obchodní řetězec končí: Lidé zoufají, milovali to tam. Kde asi budeme nakupovat?

Do České republiky za poslední rok přišla spousta nových obchodních řetězců. Některé však také ohlásily konec.

i Zdroj fotografie: Triplec85 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Jak jsme na Událostech247 informovali, v Česku v loňském roce skončilo několik obchodů, u kterých by to rozhodně nikdo nečekal. Krach oznámila například společnost ENAPO, která měla po celé republice desítky prodejen. Mezi zákazníky se přitom tyto prodejny potravin těšily velké oblibě. Byly především na vesnicích a fungovaly už deset let.

Některé krachy zákazníky překvapily

Zákazníky také překvapilo, že končí oblíbená síť bezobalových obchodů Bezobalu. Na Událostech247 jsme psali o tom, že podle slov zástupců firmy společnosti zlomily vaz vleklé krize, od pandemie covidu až po vysokou inflaci. Šokem bylo i to, že na Slovensku končí síť prodejen Žabka, kterou tam provozoval obchodní řetězec Tesco jako franšízu. Žabka má prodejny také u nás a patří mezi oblíbené obchody pro rychlý nákup.

Nový velký obchodní řetězec v Česku: Poloviční ceny, lidé jsou nadšení, přesně tohle tu chybělo

Jak jsme na Událostech247 informovali, do Česka přišly také nové značky. Své pobočky otevřel například polský řetězec HalfPrice, který nabízí zboží známých značek za poloviční ceny. V Praze na Václavském náměstí jde navíc o největší prodejnu tohoto obchodního řetězce ve střední Evropě. Do Prahy také nadávno zamířil známý americký fastfoodový řetězec Popeyes, který nabízí oblíbené smažené kuřecí maso a zákazníci tam stojí dlouhé fronty.

Firma skupuje menší prodejny a obchodní řetězce

Nedávno se objevila také informace, že obchodní síť Hruška, kterou měli zákazníci v oblibě a měla prodejny především na vesnicích, mění majitele. Informaci přinesl web Deník. Firmu i obchody má převzít maďarský investiční fond Oriens. Hodnota se podle webu pohybuje v miliardách korun a posvětit ji musí ještě antimonopolní úřad. Konečné rozhodnutí by mělo padnout v březnu.

iZdroj fotografie: Štěpán Zatloukal / Creative Commons / CC-BY-SA
Obchody Hruška se nachází především v menších městech a na vesnicích

Společnost Hruška provozovala k říjnu 2023 celkem 524 prodejen a za rok 2021 vykázala tržby ve výši 8,15 miliard korun, napsal web Zboží a prodej. Maďarský investiční fond Oriens loni koupil také 40 obchodů sítě Pramen CZ a 20 prodejen značky ENAPO. Dalších 10 obchodů ENAPO fond odkoupil od Coop družstva HB. „Já myslím, že je celkem jedno, kdo to provozuje, důležité je, aby se tam prodávalo kvalitní zboží a ne závadné, jako tomu v poslední době je,“ řekla Událostem247 paní Milena z Třešti.

Chodíte někdy nakupovat do Hrušky? Podělte se o to s námi v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články