udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Ruští zajatci se u nás mají lépe než doma, tvrdí Ukrajina

Ruští zajatci se u nás mají lépe než doma, tvrdí Ukrajina

4. dubna 2023
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinec uvedl, že ruští zajatci z Ukrajiny mají velmi dobré životní podmínky. Dokazovat to mají fotografie.

vezen rus vezeni
Zdroj fotografie: Ombudsman of Ukraine

Obsah článku

  1. Fotbal a televize
  2. Ukrajinští zajatci jsou na tom o dost hůř

OSN před nedávnem zveřejnila zprávu, ve které upozornila, že Rusové ve velkém mučí ukrajinské zajatce. Podezření čelí i Kyjev, a to za to, že se k ruským vojákům nechová vždy úplně dobře. Ukrajinská strana teď zveřejnila fotografie ze zajateckého tábora, kde mají „bydlet“ ruští vojáci, píše o tom web CNN Prma News. Kyjev tak chce dokázat, že dodržuje Ženevské konvence, a že se chová k válečným zajatcům mnohem lépe než Rusové.

Fotbal a televize

Aby ale Kyjev předešel spekulacím, rozhodl se sám odhalit podmínky, v jakých ruští zajatci žijí. Snímky, které sdílel na Facebooku ukrajinský ombudsman Dmytro Lubinec, však zachycují podmínky jen v jednom zajateckém táboře. Ruští zajatci v táboře na neznámém místě údajně žijí v teple, mají dostatek jídla i zdravotní péči. Ve volném čase prý dokonce mohou hrát fotbal, dívat se na zprávy, komunikovat s rodinami.

„V tomto případě se jedná o informace, které nelze objektivně ověřit. Je však nutné si uvědomit, že existují určitá pravidla. Existuje mezinárodní právo válečné a další pravidla, jak zacházet s ruskými zajatci. Takže je možné, že mají nějaké nadstandardní výhody oproti tomu, co by mělo být standardem při zacházení s válečnými zajatci v případě, že se stanou zajatci ukrajinské armády,“ řekl událostem247 expert na vojenskou strategii Zdeněk Petráš.

Ukrajinští zajatci jsou na tom o dost hůř

Ukrajinský ombudsman také uvedl, že Rusové takový komfort ukrajinským zajatcům rozhodně nedopřávají. „Ukrajinští zajatci nemají ani právo komunikovat se svými příbuznými. To Ukrajina dodržuje Ženevské konvence, mezinárodní právo, a je otevřená mezinárodním organizacím,“ napsal Lubinec na sociální síti. Bývalý ruský poručík, který působil na Ukrajině, už dříve popsal, jak byl svědkem mučení ukrajinských zajatců nebo rabování v okupovaném Melitopolu, napsal web Deník N.

vezen retez muceni edited
Zdroj fotografie: Depositphotos
Rusové Ukrajince zajali často i za banální věci. Například neměli u sebe cigarety, které požadovali

Vladimir Osečkin, zakladatel ruské občanské iniciativy gulagu.net, nedávno sdělil právnímu výboru Parlamentního shromáždění Rady Evropy, že v ruských nápravných zařízeních jsou protiprávně drženi zajatí ukrajinští občané. Napsal to web Český rozhlas. Z této podrobné zprávy plyne, že využívá svědectví lidí, kteří se na mučení a ponižování ukrajinských zajatců v ruských nápravných zařízeních přímo podíleli.

Štítky
#rusové #válka na ukrajině #zajatci
Líbí se vám tento článek? Tak pojďte diskutovat.

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zdraží benzín i nafta: víme od kdy a o kolik. Řidiči si připlatí až 4,5 Kč na 1 litr

Zdraží benzín i nafta: víme od kdy a o kolik. Řidiči si připlatí až 4,5 Kč na 1 litr

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
1 d
Znáte tu plastovou zarážku na bezpečnostním pásu? Její skutečná funkce překvapí i zkušené řidiče

Znáte tu plastovou zarážku na bezpečnostním pásu? Její skutečná funkce překvapí i zkušené řidiče

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
22 m
Vydělávejte na svém elektromobilu: stačí ho nechat v nabíječce. Řidiči hlásí příjmy až 4 600 Kč za pár dní

Vydělávejte na svém elektromobilu: stačí ho nechat v nabíječce. Řidiči hlásí příjmy až 4 600 Kč za pár dní

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
31 m
Nejprodávanější auto světa roku 2025: není to Čína, Tesla, ani žádný elektromobil. Tipnete si, která značka všechny převálcovala?

Nejprodávanější auto světa roku 2025: není to Čína, Tesla, ani žádný elektromobil. Tipnete si, která značka všechny převálcovala?

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
51 m
Od 1. ledna 2026 mohou senioři řídit „bez papíru“. Povinnost, která roky otravovala řidiče 65+, končí

Od 1. ledna 2026 mohou senioři řídit „bez papíru“. Povinnost, která roky otravovala řidiče 65+, končí

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
1 h

Ruský postup vojsk na Ukrajině může výrazně ovlivnit počasí. Přichází bahnité období, které zpomalilo i Napoleona

Ruský postup vojsk na Ukrajině může výrazně ovlivnit počasí. Přichází bahnité období, které zpomalilo i Napoleona

Podle OSN opustilo domov více než 11 milionů Ukrajinců. Většina Čechů stále pomoc uprchlíkům podporuje

Podle OSN opustilo domov více než 11 milionů Ukrajinců. Většina Čechů stále pomoc uprchlíkům podporuje

Do války na Ukrajině musí jako první vojáci, kteří jsou neposlušní. Ven se dostaly záznamy rozhovorů ruského vedení

Do války na Ukrajině musí jako první vojáci, kteří jsou neposlušní. Ven se dostaly záznamy rozhovorů ruského vedení
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #servis
  • #policie
  • #motor
  • Zdraží benzín i nafta: víme od kdy a o kolik. Řidiči si připlatí až 4,5 Kč na 1 litr
  • Znáte tu plastovou zarážku na bezpečnostním pásu? Její skutečná funkce překvapí i zkušené řidiče

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #fotbal
  • #ac-spart-praha
  • #sk-slavia-praha
  • Třináctá komnata fotbalisty Švancary. Po jeho omylu šlo lidem o život
  • Frustrace opory Sparty po další ztrátě. Český reprezentant se pustil do ostré kritiky

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #zahraniční celebrity
  • #Ivana Gottová
  • #královská rodina
  • Rakovina a 4 děti na krku: Trpký příběh princezny z pohádek Moniky Žákové
  • Nový život za 45 milionů korun: Vondráčková si koupila hned 3 domy. Pochlubila se místností jako z Bradavic

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #cukr
  • #kuřecí maso
  • #med
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #počasí
  • #herec
  • Kvíz: Jak dobře znáte klasiku S čerty nejsou žerty? Některé otázky potrápí i fajnšmekry
  • Marek Eben si v přímém přenosu neodpustil vtipnou „módní kontrolu“. Terčem byl i prezident

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #ufc
  • #jiří procházka
  • #oktagon
  • Bojovník mlátil soupeře hlava nehlava. V zápalu boje tvrdě knokautoval i rozhodčího
  • Vnadná kolumbijská boxerka vsadila na své křivky. V bikinách působí uhrančivě
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.