Nové video na sociálních sítích ukazuje, jak lidé v obchodech šetří na ovoci. Prostě ho oloupou

V dnešní době se stále více lidí snaží snižovat své životní náklady. Jednou z oblastí, ve které se dá ušetřit, je jídlo.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

S opravdu neobvyklým návodem, jak nakoupit levněji ovoce, přišel muž z Austrálie. Přímo v obchodě totiž přišel k regálu s banány, jeden si rovnou oloupal a teprve potom ho zvážil. Píše o tom web TN. Podle policie by v Česku šlo o přestupek a lidem by za něj hrozila až několikatisícová pokuta.

Austrálie je průkopníkem nových fíglů

Video, na kterém muž předvádí svůj geniální nápad, se začalo jako lavina šířit sítí TikTok. Natočila ho mužova přítelkyně a okomentovala slovy: „Jak můj spořivý přítel šetří na banánu.“ Informuje o tom dále TN. Na záběrech je zřetelně zachyceno, jak zákazník přímo v obchodě opatrně loupe banán, následně ho vloží do igelitového sáčku a až pak jde ovoce zvážit. Video už vidělo skoro 900 tisíc lidí, dodává web.

iZdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Kdo zamíří přímo k pěstitelům či farmářům ze severu Moravy a Slezska, může při jednom nákupu ušetřit desítky korun

Tito diváci se postupně rozdělili na dva tábory. Jedni jsou přesvědčení, že je to skvělý nápad, a že se tímto způsobem dá ušetřit spousta peněz. Podle jiných by se však žena měla se svým extra spořivým partnerem okamžitě rozejít, píše TN. Podobný nápad měli přitom už loni v červnu v Austrálii jiní zákazníci, kteří přímo v obchodě odkrájeli stonky z brokolice. Stalo se to poté, co se cena za tuto zeleninu zvedla v přepočtu na 175 korun za kilogram, dodává TN.

V Česku se krade nejvíc v EU

S totožnou situací jsme se zatím nesetkali, ale oblevily se případy, kdy se lidé snažili různě manipulovat s váhami v obchodech. Pokud jde právě o banány a jejich vylupování ze slupky, naši strážníci by takovou situaci hodnotili jako pokus o majetkový přestupek a věc by bylo možné předat státnímu orgánu, kde už by hrozila pokuta až do 50 tisíc korun,“ řekl Událostem247 mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem. Krádeže zboží v českých obchodech jsou v poměru k jejich obratu nejvyšší z evropských zemí, informoval už dříve web Finance.

iZdroj fotografie: abcMedia
Ministerstvo zemědělství kvůli zdražení potravin zřídilo meziresortní skupinu, která se na oprávněnost navýšení jejich cen zaměří

Z různých průzkumů vyplývá, že nejvíce krádeží je uskutečněno právě v obchodech s potravinami. Informoval o tom web Kupi. Velkým problémem především ve větších prodejnách jsou případy, kdy zboží zloděj zkonzumuje ještě na místě. Někteří lapkové využívají samoobslužné pokladny, na kterých si namarkují levnější produkty namísto těch, které si doopravdy vybrali. Tento způsob krádeže je nejčastější právě u ovoce a zeleniny, dodává Kupi.

Jak šetříte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články