Anticovidová influencerka zemřela na covid-19. Její fanoušek slibuje odplatu. Vyjádřil se k tomu i Flegr

Buřičku a členku hnutí QAnon před pár dny dostihl koronavirus. Sama přitom proti opatřením a vakcinaci tolik bojovala. Po pár dnech nákazy zemřela.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Influencerka Cirsten Weldonová, jedna z vůdčích osob konspiračního hnutí QAnon, před pár dny zemřela na covid. Weldonová bojovala proti vakcínám a o koronaviru prohlásila, že na něj umírají jen blbci. O hlavním epidemiologovi americké vlády Anthony Fauci prohlásila, že „by měl viset na laně“. Dezinformátorka měla na sociálních sítích desetitisíce sledujících.

Její heslo: Vakcíny zabíjejí!

Influencerka byla velmi hlasitým kritikem veškerých snah o zmírnění dopadu pandemie. Na jednom ze svých videí například obtěžovala lidi, kteří čekali frontu na očkování. Vakcíny zabíjejí, nenechte se očkovat! křičela ve videu. „Takhle naivní ti idioti jsou. Všichni se nechávají očkovat,“ sdělovala na kameru fanouškům. Informaci poslal do světa server Insider.

Koncem roku však začala Weldonová vykazovat první příznaky nákazy. Na jejím posledním videu, si lze všimnout, jak se jen s obtížemi a záchvaty kašle snaží pokračovat ve své dezinformační válce o údajném blízkém svrhnutí americké vlády. Tři dny po natočení tohoto videa byla však hospitalizována v kalifornské nemocnici. Z ní na sítě umístila několik fotek s nasazenou kyslíkovou maskou. Fanouškům sdělila, že dostala „bakteriální zápal plic“.

Údajné vraždy v nemocnicích

V jednom příspěvku na platformě Telegram hrdě prohlásila, že v rámci léčby odmítla „Fauciho remdesivir“. Později mladá žena zemřela. Řadí se tak na seznam známých popíračů a dezinformátorů v souvislosti s koronavirem, kteří této nemoci i podlehli. Robert David Steele, je dalším takovým buřičem z hnutí QAnon. Krátce poté, co prohlásil, že by si v životě vakcínu nevzal, zemřel na onemocnění covid-19.

Členové hnutí QAnon a příznivci konspiračních teorií jsou přesvědčeni, že tito dezinformátoři jsou během hospitalizací v nemocnicích vražděni. Případně, že jim jsou údajně odmítány ty „pravé“ prostředky pro léčbu, jako je Ivermektin nebo antimalarikum hydroxychlorochin.

 Někteří z fanoušků a přátel Weldonové vyhrožovali nemocničnímu personálu násilnou odplatou. Jeden z nich, Scott Mckay, prohlásil, že by měl být nemocniční personál odsouzen k smrti vojenským tribunálem, jinak bude zabit pouliční hlídkou. „Pokud tak neučiní vojenský tribunál, stane se tak dřív nebo později v ulicích. Ne že bych si to přál,“ citovaly Novinky Mckaye. „Toho se nejvíce bojím. Ale pokud to bude nutné, tak to bude nutné,“ doplnil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články