Babišův marketingový tým je v troskách, opustil ho klíčový hráč

S hnutím ANO ukončil spolupráci Marek Hanč z Babišova marketingového týmu. Měl na starosti hned několik věcí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Expert na komunikaci a marketing Marek Hanč opustil tým Andreje Babiše (ANO). Ačkoliv nebyl Hanč moc vidět, pro hnutí bývalého premiéra byl důležitou osobou. Důvodem byl podle experta čas na změnu a nový impuls. V politickém marketingu se pohyboval 15 let.

Dosáhli jsme všeho, je čas jít

„Budu se teď plně soustředit na komerční komunikaci a budování týmu špičkových konzultantů pro české a zahraniční firmy v Hero & Outlaw a taky na mou rodinu, kterou jsem roky kvůli své práci zanedbával,“ citovalo Forum24 Hanče.

„Po 15 letech v politickém marketingu, oboru, kde jsme já i tým, kterého jsem byl součástí, dosáhli prakticky všeho, jsem se rozhodl, že je čas jít dál a uspět i v komerční sféře,“ sdělil marketingový expert. Hanče měl skončit po dohodě s expremiérem a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. „Po vzájemné dohodě se v tuto chvíli domluvili na ukončení spolupráce,“ citovalo Echo24 mluvčího hnutí ANO Martina Vodičku. Impulzem pro konec spolupráce mohl být i volební neúspěch hnutí ANO.

Nebyl vidět, přesto byl klíčovým hráčem

Hanč dělal poradce například ministrům zdravotnictví Adamovi Vojtěchovi (ANO) a Romanovi Prymulovi (ANO). Jeho úkolem bylo v poslední době zlepšení komunikace během pandemie koronaviru. Široká veřejnost však o jeho práci vůbec nevěděla. „Máme pravidlo, že nemáme být vidět,“ citovaly Seznam Zprávy experta.

iZdroj fotografie: S vědomím Adama Vojtěcha / Facebook
Adam Vojtěch

Hanč spolupracoval i s Jaroslavem Faltýnkem (ANO). Ten se tím na sjezdu hnutí ANO v roce 2017 dokonce chlubil Babišovi, což bylo zachyceno kamerami a mikrofony České televize. Faltýnkův ostrý projev proti sociálním demokratům tenkrát napsal právě Hanč. Před hnutím ANO spolupracoval expert také s pražskými primátory z řad ODS, s to s Pavlem Bémem a Bohuslavem Sobotkou. Později radil na magistrátu i primátorce Adrianě Krnáčové (ANO).

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články