Češka, která strávila přes tři roky v pákistánském vězení, se už chystá domů

Pákistánské zákony jsou vůči lidem zapleteným do pašování drog velmi přísné. V případě dopadení a prokázání viny pachatelé riskují velmi tvrdé tresty.

i Zdroj fotografie: S vědomím Terezy Hlůškové / Facebook
                   

Češka Tereza Hlůšková, která do roku 2018 byla v pákistánském vězení, se v nejbližších dnech bude moci vrátit do České republiky. Potvrzují to jak její právníci, tak ministerstvo zahraničí. Velmi sledovaný případ mladé Češky, které byla zatčena za pašování drog, pro ní dopadl nakonec dobře. Soudy jí obvinění zbavily.

Rodina nechce sdělovat podrobnosti

Podle ministerstva zahraničí byla české dívka propuštěná z vězení 20. listopadu. Soud jí zprostil obvinění 1. listopadu, ale nějakou dobu zabralo, než se vyřídily všechny procedury k jejímu propuštění. Co s dívkou je, ale úřady přesně nesdělily. „Na výslovné přání rodiny nebudeme poskytovat další detaily,“ uvedlo na Twitteru ministerstvo zahraničí.

Czech model acquitted in drug case leaves Pakistan prison, via GEO TV – Pakistan

Tereza Hluskova was arrested at the airport in Lahore for trafficking nine kilogrammes of heroin in January 2018

Zveřejnil(a) PressNews dne Sobota 20. listopadu 2021

Server iROZHLAS informoval, že podle jejího právního zástupce Sajfúla Malúka ji v sobotu podvečer u věznice vyzvedli pracovníci české ambasády a odcestovali s ní do hlavního města. Objevily se i informace, že je ukrývána na tajném místě a má policejní ochranu. Především kvůli tomu, že svědčila proti vlivnému drogovému gangu, který by se jí mohl snažit pomstít.

Čeká se na doklady a zavazadla

Podle informaci Blesku dívka mohla již po svém propuštění mluvit s rodinou. Ta jí údajně poslala peníze na letenku. Musí ale ještě počkat, než úřady vyřídí všechny její doklady a vrátí jí zavazadla. Při cestě do Česka bude muset někde i přestupovat, je tedy otázka, zda i v letadle ji nebude muset někdo chránit. Praha nemá s Pákistánem přímé letecké spojení.

Read full story:…

Zveřejnil(a) Daily Pakistan Global dne Pondělí 1. listopadu 2021

Terezu Hlůškovou zatkly úřady na letišti v Islámábádu v lednu roku 2018. V jejím kufru našly devět kilogramů heroinu. Dívka tvrdila, že do Pákistánu přijela jako modelka a o žádných drogách nic neví. V roce 2019 ji za pašování drog soud odsoudil k trestu na osm let a osm měsíců vezení. Češka se odvolala. Před necelým měsícem ji kvůli mnoha nejasnostem a pochybením, které případ provázely, soud obvinění zprostil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články