Etzler s chodítkem a bez kyslíku: je to ukrutně náročné. Z covidária znovu vyzývá k očkování a popisuje, co řekl přítelkyni, když zavolala sanitku

Populární herec Miroslav Etzler je už dva týdny pacientem covidária českolipské nemocnice. Přivezla ho tam sanita s koronavirem a oboustranným zápalem plic.

i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Z nákazy koronavirem se na covidové jednotce českolipské nemocnice léčí šestapadesátiletý herec Miroslav Etzler. Vyčítá si, že se nenechal proti koronaviru očkovat a nabádá veřejnost, aby neudělala stejnou chybu. S virem si užil své. Když se dostal do nemocnice, měl už oboustranný zápal plic. Sanitku mu zavolala jeho přítelkyně, i když on sám to nechtěl.

Oboustranný zápal plic a covid

Když se před dvěma týdny herec dostal do nemocnice, prognóza jeho zdravotního stavu byla nejistá. „Dostal jsem silnou covidovou ataku spojenou s oboustranným zápalem plic. Jsem na kyslíku a další vývoj spíš tuším, než vím,“ napsal tehdy na sociálních sítích. Hospitalizovaný byl na covidovém oddělení nemocnice v České Lípě, píše Blesk.

Zdá se, že se jeho stav mírně zlepšuje. „Včera jsem se konečně oholil a nejen, že to byla práce téměř na hodinu, ale bez pomoci laskavé sestřičky bych ji nezvládl. Pomocí chodítka a dalších dvou laskavých sestřiček jsem bez kyslíku urazil svůj první kousek cesty. Všechno je náročné. Ukrutně,“ popsal Etzler. Dodal, že má hodně času na přemýšlení a hlavním důvodem jeho situace je to, že se nenechal očkovat.

Kdoví, jak by to dopadlo

Rozpovídal se už i o tom, co se dělo, než se do nemocnice dostal. „Když mi Helča volala sanitku, řekl jsem, nevolej, to bude dobrý,“ uvedl a pokračoval: Kdoví jak by to dopadlo. Cesta ke světlu. Dva v jednom. Buňky a vesmír,“ zamýšlí se Etzler u snímku své partnerky a jejich synka na Instagramu. „Tohle jsou dva největší motivy. Tohle jsou paní a pán,“ napsal.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený mireketzler (@mireketzler)

V téměř každém příspěvku, kde popisuje průběh svého boje s koronavirem v nemocnici, Etzler lituje, že se nedal očkovat, apeluje, aby lidé vakcinaci nepodceňovali a zároveň děkuje zdravotníkům. Přesto mě berou jako člověka. Nenechat se očkovat byla obrovská chyba. Prosím, pokud můžete udělejte to,“ uvedl. Podle dat ministerstva zdravotnictví má v Česku dokončené očkování asi 60 procent populace.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články