Spisovatel Neff se pustil do vlády kvůli protiepidemickým opatřením. Prozradil, co přesně mu vadí

Opatření proti šíření koronaviru jsou podle ministra zdravotnictví Válka perfektně nastavená. Pokud je budeme dodržovat, jsme za vodou, myslí si. Mnohé tím naštval.

i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Epidemie koronaviru v Česku prudce nabrala na síle, jen za úterý přibylo podle dat ministerstva zdravotnictví přes 28 tisíc nově nakažených. Drtivou většinu případů má na svědomí nakažlivější omikron. Kabinet Petra Fialy zpřísnil opatření. Testuje se dvakrát týdně ve firmách a do pandemického slovníku přibyl termín pracovní karanténa. Za informování o nově přijatých opatření vládu kritizuje spisovatel Ondřej Neff s tím, že „chaos už dosáhl vrcholu“.

Opatření jsou perfektně nastavená

 „Naprostá groteska byla, že v pondělí jdete na PCR test, a pokud budete pozitivní, tak skončíte na 14 dní v izolaci. Když tam půjdete v úterý, tak na pět dní. Je to skutečně jako u blbejch na dvorku. Kdo se v tom má vyznat? A jak máme mít důvěru, že je v tom nějaký koncept a rozum?uvedl Neff v CNN Prima News. Zároveň dodal, že podporuje vakcinaci, ale vláda otálením se zrušením vyhlášky o povinném očkování udělala „víc škody, než užitku“.  Kabinet povinnost zrušil ve středu.

iZdroj fotografie: Úřad vlády ČR
Vláda ČR

Systém testování, který je nyní ve školách, firmách, zdravotnictví a sociálních zařízeních, bude platit minimálně do poloviny února. Až začne nynější vlna epidemie varianty omikron klesat, schválí vláda nová protiepidemická opatření. Platit by mohla zhruba od března. Stávající opatření jsou podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka perfektně nastavená. „Musíme dodržovat ten režim opravdu minimálně do půlky února, a pokud všechny predikce dobře vyjdou, tak jsme za vodou,“ cituje ho ČTK.

V Brně si to představoval jinak

Komunikaci resortu zdravotnictví a Válka nepovažuje spisovatel Neff za šťastnou. Při rekordním třiadvacetihodinovém jednání sněmovny o vyslovení důvěry nové vládě řekl expremiér Andrej Babiš, že Válkovi lidé nerozumějí a pokud by ho měl ve své vládě, tak by ho vyhodil. „Občanům sám řekl, že mu nikdo nerozumí, protože používá brněnský hantec. Je to pro nás největší komik ve vládě,“ prohlásil v dolní parlamentní komoře Babiš.

iZdroj fotografie: Nextfoto
Vítězslav Jandák

„Chápu, že si pan expremiér Babiš užívá svou pozici a baví se. A komik? To je ještě slušný,“ řekl Neff a dodal, že když byla současné vláda v opozici, také si nebrala servítky při kritice ministrů tehdejší vlády servítky. Podle bývalého poslance Vítězslava Jandáka je každá nová vláda vyděšená. Časté výměny ministrů zdravotnictví mohly podle něho Válka znervóznit. „Trošku si to z Brna představoval jinak, než jak to asi je,“ prohlásil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články