Českou republiku v následujících hodinách zasype sníh. Kde bude situace nejhorší?

Sněžení na konci listopadu není ničím výjimečným. Riskantní je první nadílka, při které si řidiči ještě nezvykli na změněné jízdné podmínky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Český meteorologický ústav vydal varováním před sněžením, které by mělo zasáhnout především jihovýchod České republiky. Podle meteorologů může v pátek a v sobotu na některých místech napadnout až deset centimetrů sněhu. Kromě sněhu se může vyskytovat i náledí. Pozor by si měli dát jak řidiči, tak i chodci. Vyloučené nejsou ani problémy v energetice.

Sníh bude v některých krajích

Varování meteorologů platí od pátečního dopoledne až do sobotního rána. Týká se celého území Jihomoravského, Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje a také Vysočiny, informovala CNN Prima NEWS. Sníh se ale může objevit i na dalších místech, jako je Pardubický, Královéhradecký a Jihočeský kraj.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Náledí

Sníh, který bude z oblohy padat, by měl být mokrý. V nižších polohách proto pravděpodobně rychle roztaje. Držet se ale bude ve vyšších polohách. Při cestě do hor by na to měli řidiči pamatovat a nezapomenout si přibalit sněhové řetězy. A samozřejmě přizpůsobit svoji jízdu, protože mnozí řidiči si ještě na změnu počasí nemuseli zvyknout.

Pozor i na námrazu na chodníku

Kromě sněhu meteorologové varovali i před možností náledí a zmrazků. Ty se podle iRozhlasu mají vyskytovat především v noci z pátku na sobotu. Pozor by si měli dát chodci, kteří by se mohli zranit na zledovatělých chodnících. Podle meteorologů by zvláště starší lidé měli omezit cesty ven. Vyloučeno navíc není, že námraza a sníh mohou dočasně přerušit i dodávku energie.

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články