Pandemie prohloubila příkop mezi lidmi. Odlišný názor na situaci rozdělil přátele i celé rodiny

Koronavirus a témata kolem něj silně rozdělily celou společnost včetně rodin. Tady jsou příběhy těch, kteří museli omezit vztahy s přáteli i rodinou kvůli odlišnému smýšlení.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Současná pandemie koronaviru, vládní opatření nebo očkování. Tato témata silně rozdělují společnost. Rodiny se kvůli tomu hádají a nevídají se, dlouholetá přátelství nefungují a objevují se skupiny lidí, neočkovaných i očkovaných, které svůj názor prosazují agresivní cestou. Server iRozhlas zveřejnil příběhy lidí, kterým pandemie zničila vztahy a zpřetrhala vazby na rodinu.

Táta mi zakázal se s ním vídat

Jedním z těch, kdo sdílel svůj příběh, je Daniel Hagen (51), který pracuje v oblasti cestovního ruchu. Když tátovi oznámil, že je očkovaný, zakázal mu za ním přijet. To Daniela velmi zasáhlo. Respektuje názor otce na očkování, ale takovou reakci nečekal a považuje to za strašné. Přišel i o přátele, se kterými nemá stejnou řeč, a má deprese z toho, kolik zla je mezi lidmi. Na zvýšení počtu lidí s depresemi upozornil pro Český rozhlas i Pavel Kolář.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Deprese a samota

Jeho táta, který žije v Holandsku, podle slov Daniela tíhne k eko a ezo stylu života. Daniel k tomu pochopení nemá, je více praktický člověk. Po začátku krize prý začal jeho táta sdílet hloupé příspěvky o 5G, Novém světovém řádu, očkování atd. Tátu prý však respektuje a mrzí ho, jak se k němu zachoval. Věří, že otec svůj názor změní.

Jsme stále kamarádky, ale nikam s ní nejdu

Další příběh sdílela paní Kateřina Etrychová, která pracuje jako manažerka komunikace Francouzského velvyslanectví v České republice. Je očkovaná a dodržuje všechna vládní opatření. To bohužel nedělá její kamarádka, která navíc vyvolává spory například v obchodě či MHD tím, že nenosí respirátor. Považuje ho za zbytečný a omezující.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Sama v ústraní

Vše ohledně koronaviru a očkování vždy důsledně probírá s lékaři i kamarády, kteří pracují ve zdravotnictví. Nechala si od nich poradit a dala se očkovat. Je na straně těch, kteří dodržují pravidla. Jedna její kamarádka se často dostává kvůli nedodržování pravidel do konfliktu s ochrankou i ostatními lidmi, i to je důvod, poroč se přítelkyně nestýkají. I když Paní Kateřina respektuje názor kamarádky, nechce se dostávat se do nepříjemných situací.

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články