Moderátor Láďa Hruška přemluvil tatínka k očkování. S komentujícími se kvůli tomu na sociální síti začal hádat. Co mu vyčetli?

Podle naprosté většiny odborníků očkování proti covid-19 snižuje riziko nakažení, ale především těžkého průběhu nemoci, se kterým mohou lidé skončit na JIP.

i Zdroj fotografie: S vědomím Ládi Hrušky / Facebook
                   

Známý moderátor Ladislav Hruška se nejspíše chtěl zapojit do přesvědčování lidí, kteří odmítají očkování proto covid19. Na svém facebookovém profilu se pochlubil s tím, že se mu k vakcíně podařilo přesvědčit jeho tatínka, který ji příliš nechtěl. Místo pochvaly za čin, který doporučuje naprostá většina odborníků, to ale schytal od antivaxerů. Nenechal si to však líbit.

Hruška dal na Facebook fotografie

Moderátor na svém profilu zveřejnil dvě fotografie. Na jedné je s otcem v čekárně a na druhé už jeho tatínek dostává vakcínu. „Byla to vážně fuška, aby se nechal píchnout i děda Hruška,“ citovalo Extra jeho vyjádření na sociální síti. Podle něho jsou všichni v rodině očkovaní a nakonec tedy i dědečka přesvědčili. Vyčítali by si prý, kdyby neočkovaného staršího člověka nakazili. Snaží se tak nezablokovat JIP a neskončit pod drnem.

Zveřejnil(a) Láďa Hruška dne Sobota 27. listopadu 2021

Velmi ostrá reakce přišlo ale od Tomáše Lepky, kouzelníka známého jako Magic Lepic. „Sorry kamaráde,ale přemluvit zdravého člověka, který má po 2 letech 100% protilátky, aby šel zbytečně na posranou vakcínu, která nezabrání dalšímu přenášení, která nezabrání úmrtí která nezabrání tomu, že to člověk dostane! Protože vakcína není lék!“ rozohnil se mág pod Hruškovo příspěvkem za použití velkých písmen a řady vykřičníků. Dočkal se kladných komentářů mnoha odpůrců očkování.

Jsou to jen chcípl pes zvěrstva

„Nikdo netvrdí, že je táta zdráv, je chronik. Žasnu, jak je každý kouzelník najednou profesorem medicíny. Asi kolem sebe žádnou velkou rodinu nemáš, když tyto „chcípl pes“ zvěrstva tady píšeš. Ach, Bože! Přeju ti, ať se tobě a tvým blízkým ten sráč vyhne,“ reagoval Hruška. Lepka naopak v reakci tvrdil, že jen využívá čísla, která jsou k dispozici.

Zveřejnil(a) Láďa Hruška dne Sobota 27. listopadu 2021

Ale Hruška se dočkal i zastání. „Chválím přístup ve vaší rodině. Epidemiolog nejsem, ale jeden v televizi popisoval, ze přirozené protilátky mají jiné spektrum záběru než které získají po očkování. Tak potom lépe cílí na covid. Takže i když lidé mají zvýšené protilátky, může jim to být prd platné. Na okénko na urnu se muže čekat i měsíce,“ napsal mu například Michal Hornof.

Čísla za poslední měsíc dávají za pravdu Hruškovi. Podle serveru Aktuálně o tom jasně svědčí data o tom, kolik v posledních týdnech končí pacientů v nemocnicích. Například pravděpodobnost, že neočkovaný člověk starší 80 let skončil na JIP byla 3,5krát větší než u očkovaného. U lidí ve věku 70 až 79 let je rozdíl již sedminásobný. Podle lékařů očkovaní mají i větší šanci, že se nakonec uzdraví. Nemoci covid-19 již podlehlo více než 33 tisíc obyvatel Česka.

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články