Ledecký se obul do exministra zdravotnictví Prymuly. „Doporučujete opatření a současně na nich vy a vaše rodina vyděláváte,“ řekl

Bývalého ministra zdravotnictví se nařčení ze střetu zájmů dotklo. V covidovém byznysu prý nikdy nebyl. „Mě to skutečně irituje a působí to až neuvěřitelně,“ hájil se.

i Zdroj fotografie: Nextfoto
                   

Do bývalého ministra zdravotnictví a epidemiologa Romana Prymuly se obul hudebník Janek Ledecký. Pozastavil se nad tím, že exministr doporučuje opatření proti šíření koronaviru jako je očkování, testování nebo povinné nošení ochrany dýchacích cest a přitom na tom zároveň vydělává. Prymula se ohradil, že to není pravda a že ve střetu zájmů není.

Mám s vámi problém

Ledecký v debatě s epidemiologem na CNN Prima News řekl, že v opatření nemá důvěru. „Mám s vámi osobní problém, stejně jako velká část populace, která nemá v opatření důvěru. Doporučujete opatření, tedy testování, vakcinaci, používání ochranných prostředků, a současně se vy a vaše rodina účastníte byznysu, tedy firem, které se zabývají testováním,“ prohlásil hudebník.

iZdroj fotografie: Nextfoto

Odbornou erudici epidemiologa Prymuly hudebník nezpochybňuje. „Já jsem nikdy v takovém postavení nebyl a pevně věřím, že to dokážete oddělit. Ale jak to děláte?“ zeptal se exministra Ledecký. Poukaz hudebníka na možný střet zájmů se Prymuly dotklo. „Mě to skutečně irituje a působí to až neuvěřitelně. Myslíte, že opravdu v tom byznysu jsem? Nikdy jsem v něm nebyl,“ zdůraznil.

Poradcem jsem

Reakce hudebníka přišla vzápětí. Řekl, že Prymula se v dubnu stal externím konzultantem skupiny Agel miliardáře Tomáše Chrenka. Do skupiny patří firma Avenier, která v České republice distribuuje vakcíny společnosti Moderna a vyhrála i výběrové řízení na distribuci některých dalších očkovacích preparátů. A právě v dozorčí radě Aveniru je od srpna Prymula. „Poradce jsem,“ potvrdil exministr. S Agelem podle ČT spolupracoval už v dubnu.

„Vždyť to je firma, která má většinu testovacího byznysu,“ vmetl Prymulovi hudebník. Podle exministra ale firma testy neprovádí, jen distribuuje vakcíny. Z distribuce má poměrně málo a já tam jsem od srpna tohoto roku,“ hájil se Prymula. Ledecký pak zmínil firmu Prymulovy dcery Medimun. Firma požádala o dotaci na výrobu desinfekce. Podle Prymuly si firma dotaci nevzala a desinfekci nevyráběla, zaměřuje se na kosmetiku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články