Místo pobytu pašeračky Terezy je obestřeno tajemstvím. Podle některých informací už opustila Pákistán. Kde je Hlůšková teď?

Místo pobytu Terezy Hlůškové je neznámé. Podle posledních informací už opustila Pákistán, ministerstvo zahraničí to však zatím nepotvrdilo.

i Zdroj fotografie: S vědomím Terezy Hlůškové / Facebook
                   

Češka, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu v kufru, podle serveru Blesk už není v Pákistánu. Ministerstvo zahraničí ale tuto informaci zatím nepotvrdilo. Hlůšková byla z vězení propuštěna už minulý měsíc. Její odjezd ze země ale stále nebyl možný.

Tereza H. čekala na spravedlnost přes tři roky

Hlůšková čekala v Islámábádu na to, až jí vydají pas, to se ale zkomplikovalo. Celníci současně podali odvolání proti jejímu propuštění. Soudu také chtěli předložit nové důkazy o tom, jak bylo nakládáno s drogami, které našli v kufru na letišti, kam pak byly převezeny, kdo s nimi manipuloval, kdo zkoumal jejich obsah v laboratořích a o tom, jak k odhalení kufru vůbec došlo.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Pákistánská vlajka

Mladá Češka byla v roce 2018 odsouzena k trestu vězení v délce osmi let a osmi měsíců. Měla taky zaplatit pokutu ve výši 800 dolarů, to je v přepočtu asi 17 500 korun. V dubnu se proti rozsudku odvolala, podle ní byl v rozporu s fakty a nebyl podložen žádnými konkrétními důkazy. Soud dal mladé ženě na začátku listopadu za pravdu a byla zproštěna obžaloby. Na svobodu byla propuštěna 20. listopadu.

Resort zahraničí informaci o odjezdu Češky nepotvrdil

Podle serveru Blesk.cz právní zástupce celníků u soudu uvedl, že Tereza Hlůšková už Pákistán opustila. Její advokáti hned poté požádali o vydání jejího pasu. Žádost ale nebyla v pořádku, chyběl v ní podpis Houškové. Navíc se ukázalo, že listiny jsou padělané. Celníci podle Blesku tvrdili, že Hlůšková byla propuštěna ze země na speciální žádost, kterou podalo pákistánské ministerstvo zahraničí.

iZdroj fotografie: Česká pirátská strana
Jan Lipavský, ministr zahraničí

Český resort zahraničí to ovšem nepotvrdil: „Nemůžeme potvrdit informaci, která se objevila v médiích, že by česká občanka Pákistán opustila,“ sdělil Jakub Augusta z ministerstva zahraničí a dodal: „Platí, že s ohledem na přání rodiny i bezpečnost naší občanky nebudeme sdělovat konkrétní informace, které se týkají jejího přesunu do České republiky.“ Hlůšková tvrdila, že jí někdo heroin do kufru podstrčil. Drogy, které se u ní našly, by měly na černém trhu hodnotu 19,5 milionu korun.

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články