„Nevěřte antivaxerům,“ prosí pětatřicetiletá pacientka, které se osmkrát zastavilo srdce. Co přesně se jí stalo?

Neočkovaná Britka strávila dva měsíce v nemocnici na ventilátoru. Hospitalizována byla ve stejný den, kdy se u ní projevily první příznaky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Gemma Robertsová má 35 let a dosud netrpěla žádnou dlouhodobou nemocí. Na začátku srpna měla přejít do nové práce, vše ale zkomplikovala nečekaná nákaza covidem-19. Jak popisuje Blesk Britka byla na svatbě, a tak si původně myslela, že má jen kocovinu. Následně se ale dozvěděla, že její test na koronavirus je pozitivní.

Příznaky napřed přičítala kocovině

Gemma na sobě pociťovala únavu, bylo jí špatně a potom přišlo zadýchávání. A to ji při cestě na toaletu. Gemmyina partnerka Sophie Holmesova proto raději zavolala záchranku. Mladá Britka si myslela, že ji v nemocnici podají kyslík a následně pustí. Vše se ale výrazně zkomplikovalo. Jak vypověděla její partnerka Sophie lékaři oznámili, že ji musí napojit na ventilátor a uvést do umělého spánku.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Nachlazení

Gemma totiž měla nedostatečnou úroveň kyslíku. Tím to ale neskončilo. Britce se zastavilo srdce a musela být resuscitována. „Přivedli ji zpět. O týden později měla další zástavu a zase ji přivedli zpět. Pak uběhlo několik dní, než měla další,“ popsala běh událostí Sophie. Podle ní měla poslední v srpnu za sebou už čtyři srdeční zástavy. Přestože byla na ventilátoru už tři týdny, život ohrožující situace nebraly konce. Proběhla další zástava srdce.

Příběh skončil zasnoubením

Jak popsal server Mirror Gemma byla nejdéle bez života deset minut. Lékaři mladou ženu dokázali vždy přivést zpět. Partnerky nebyly očkované, ale neměly žádné dlouhodobé zdravotní problémy. „Jen jsme trochu baculaté, toť vše. Doktoři jí zachránili život,“ vypověděla Sophie. Zároveň přiznala, že byly zmanipulovány tvrzeními odpůrci očkování. Má za to, že jim vymyli mozky. Na Gemmě zanechal umělý spánek důsledky.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zasnoubení

Po probuzení nemohla hýbat rukama ani nohama. V říjnu ale byla odpojena od ventilátoru a od té doby se její zdravotní stav zlepšuje velmi rychle. Díky fyzioterapeutům se dokáže pohybovat pomocí chodítka. Robertsová zpětně lituje, že se nenechala naočkovat. „Teď si myslím, že by vakcínu měli dostat všichni,“ řekla. Celá událost má šťastný konec nejen díky vyléčení Gemmy. Několik dní po jejím probuzení jí Sophie požádala o ruku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články