udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Zprávy » Intervaly mezi jednotlivými dávkami vakcín se ve světě stále zkracují. Jak často se budeme muset nechat očkovat?

Intervaly mezi jednotlivými dávkami vakcín se ve světě stále zkracují. Jak často se budeme muset nechat očkovat?

29. prosince 2021
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Izrael přistoupil ke zkrácení doby mezi podáním druhé a třetí dávky vakcíny proti covidu-19. A to z pěti měsíců na tři.

ockovani senior covid
Zdroj fotografie: Depositphotos

Obsah článku

  1. Izrael má vysokou proočkovanost
  2. Čtvrtá dávka odložena

Na začátku prosince rozhodlo o zkrácení intervalu na tři měsíce Řecko. V pondělí večer stejný postup oznámil i francouzský premiér Jean Castex. Francouzi si tak mohou nechat aplikovat třetí dávku po třech měsících už od úterý. A nově se rozhodl pro zkrácení doby mezi podáním druhé a třetí dávky vakcíny také Izrael. Nový interval tří měsíců se bude, podle izraelského ministerstva zdravotnictví, týkat vakcín od společností Pfizer/BioNTech, Moderna a AstraZeneca.

Izrael má vysokou proočkovanost

V Izraeli bylo naočkováno druhou dávkou přes 5,8 milionu lidí a třetí dávku dostalo už 4,2 milionu osob, jak informuje server Echo24. Celkem země s devíti miliony obyvatel zaznamenala od počátku pandemie 1,3 milionu případů nákazy covidem-19 a přes 8 tisíc úmrtí v souvislosti s touto nemocí. Izrael také jako jedna z prvních zemí uvažuje o podání čtvrté dávky vakcíny.

vakcina 3davka izrael
Zdroj fotografie: Depositphotos
Třetí dávka

Tamní odborný panel ministerstva zdravotnictví to minulý týden doporučil pro osoby starší 60 let, dále lidem s narušenou imunitou a zdravotníkům. S takovým postupem souhlasí i izraelská vláda, ale stále není známo konečné rozhodnutí koordinátora boje s koronavirem lékaře Nachmana Aše. Ten má podle úředníků o druhém boosteru rozhodnout nezávisle na vládě.

Čtvrtá dávka odložena

Původně mělo očkování čtvrtou dávku vakcíny proti covidu-19 začít v Izraeli v neděli, ale ministerstvo zdravotnictví vše odložilo. Důvodem mají být podle ČTK předběžná data naznačující, že při nákaze variantou omikron je pravděpodobnost hospitalizace o 50 až 70 procent nižší než při onemocnění variantou delta. Druhá posilující dávka už je ale podávána skupině zdravotníků, a to v rámci studie.

izrael vojak ockovani
Zdroj fotografie: Michal Shamir / Creative Commons / CC BY-SA
Očkování v Izraeli

Čtvrtou dávku dostalo zatím 150 lidí z Nemocnice Šeba na předměstí Tel Avivu. Jde o zdravotníky, kteří dostali třetí dávku v srpnu a mají nízkou hladinu protilátek. Celkem má čtvrtou dávku v rámci zkoumání dostat 6 tisíc lidí. Studie má přinést rozhřešení, jestli je čtvrtá dávka nutná. Zaměřena je na účinnost vakcíny při produkci protilátek. Výsledky jsou očekávány za dva týdny.

Štítky
#covid-19 #izrael #vakcína
Líbí se vám tento článek? Tak pojďte diskutovat.

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

S kým žije Libor Bouček: Už 11 let je šťastný po boku Gabriely, kterou poznal na Miss. Mají spolu 2 děti

S kým žije Libor Bouček: Už 11 let je šťastný po boku Gabriely, kterou poznal na Miss. Mají spolu 2 děti

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
6 h
Kvůli tanci si Richard Genzer užil své. I otec měl pochybnosti o jeho sexuální orientaci

Kvůli tanci si Richard Genzer užil své. I otec měl pochybnosti o jeho sexuální orientaci

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
6 h
Kamarádka zesnulého Jiřího Krampola popsala jeho poslední chvíle. „Vím, že mě slyšel, protože mi mačkal ruku,“ řekla

Kamarádka zesnulého Jiřího Krampola popsala jeho poslední chvíle. „Vím, že mě slyšel, protože mi mačkal ruku,“ řekla

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
7 h
Putinův tým protěžují. Hokejový reprezentant nenechal na ruské KHL nit suchou

Putinův tým protěžují. Hokejový reprezentant nenechal na ruské KHL nit suchou

sportyzive.cz
sportyzive.cz
8 h
Omyl komentátora ČT sport. Zesměšnil českou olympijskou hrdinku

Omyl komentátora ČT sport. Zesměšnil českou olympijskou hrdinku

sportyzive.cz
sportyzive.cz
9 h

Výběry z bankomatu nově za poplatek. Klienti UniCredit Bank za službu zaplatí 35 korun

Výběry z bankomatu nově za poplatek. Klienti UniCredit Bank za službu zaplatí 35 korun

Mince, za kterou si lidé koupí i nový dům. Dukát ze 17. století se prodal za více než 8 000 000 Kč

Mince, za kterou si lidé koupí i nový dům. Dukát ze 17. století se prodal za více než 8 000 000 Kč

Lidl outlet se opět stěhuje. Brzy otevře v největším městě na Moravě

Lidl outlet se opět stěhuje. Brzy otevře v největším městě na Moravě

Novinka v nakupování. Kaufland v Česku testuje koncept mini prodejny, lidem má usnadnit nakupování

Novinka v nakupování. Kaufland v Česku testuje koncept mini prodejny, lidem má usnadnit nakupování

Velká předpověď na zimu 2026: Sněhové podmínky letos lyžařům přát nebudou, prozradila meteoroložka

Velká předpověď na zimu 2026: Sněhové podmínky letos lyžařům přát nebudou, prozradila meteoroložka
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #david kubrt
  • #policie
  • #řidič
  • Nejdostupnější bydlení na trhu? Mikrobyt za auto stojí jen 134 000 Kč. Vyrábí ho česká firma
  • Vzadu nikdo nesedí? Přesto byste měli zapnout pásy. Tenhle důvod většina řidičů netuší

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #ac-spart-praha
  • #mma
  • #coronavirus
  • Putinův tým protěžují. Hokejový reprezentant nenechal na ruské KHL nit suchou
  • Omyl komentátora ČT sport. Zesměšnil českou olympijskou hrdinku

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #české celebrity
  • #Ivana Gottová
  • #královská rodina
  • S kým žije Libor Bouček: Už 11 let je šťastný po boku Gabriely, kterou poznal na Miss. Mají spolu 2 děti
  • Kvůli tanci si Richard Genzer užil své. I otec měl pochybnosti o jeho sexuální orientaci

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #med
  • #cukr
  • #kuřecí maso
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #počasí
  • #herec
  • #letadlo
  • Hvězda populárního seriálu Průměrňákovi odešla na věčnost. Tři roky bojovala se zákeřnou nemocí
  • Prezidentův řidič před soudem. Opilá nehoda má nepěknou dohru

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #oktagon
  • #ufc
  • #jiří procházka
  • Slavný bojovník vsadil na steroidy. Gordon Ryan má ve svých 30 letech vizáž strhaného padesátníka
  • MMA není sport, řekl Filip Grznár. A navrch naložil Bendovi s Enžlem
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2026 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.