Silně podnapilý mluvčí prezidenta Ovčáček skončil za doprovodu policie v nemocnici. Dluží navíc peníze za taxík

Taxikář nemohl opilého prezidentského mluvčího dostat z vozidla, za jízdu mu mluvčí dluží 350 korun. Policie mu naměřila téměř dvě promile alkoholu v dechu.

i Zdroj fotografie: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Policie musela asistovat u převozu tiskového mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka do nemocnice. Měl být silně podnapilý a agresivní. Odmítl opustit vůz taxislužby. Kvůli zranění na hlavě potřeboval lékařské ošetření, takže na místě, v pražské Dělnické ulici, byli i záchranáři, které v sanitce opilý mluvčí údajně i napadl. Ovčáček ani Hrad se zatím k incidentu oficiálně nevyjádřili, píše iDnes.

Ovčáček zatím mlčí

Pražští záchranáři a policie zasahovali v noci ze čtvrtka na pátek u silně podnapilého muže. „Bylo to v pátek okolo třetí hodiny ranní. Mohu potvrdit, že policisté vyjížděli na oznámení do ulice Dělnická v pražských Holešovicích, kde se nacházel muž ve vozidle taxislužby a odmítal vozidlo opustit,“ cituje mluvčího pražské policie Richarda Hrdinu iDnes.

iZdroj fotografie: Pixabay
Policejní auto

Záchranáři muže přepravili do Ústřední vojenské nemocnice. Policie mu údajně naměřila 1,99 promile alkoholu v dechu. „ Jednalo se o muže ročník 1979,“ dodal Hrdina. Podle informací serveru Aktu šlo o mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka, který se narodil 13. ledna 1979. Ovčáček nereagoval na SMS, zda by mohl záležitost potvrdit. Na Twitteru je však aktivní.

Dluží za taxi

„Viděl jsem ho, jak ležel na ulici, chtěl jsem mu pomoct, říkal do Dělnický, a pak jsem s ním nemohl hnout,“ uvedl taxikář Aktu. Ovčáček prý během jízdy v autě usnul a v cíli odmítl vystoupit. Taxikář proto zavolal policii. „Byl opilý, hrozně moc. Měli s ním co dělat, aby ho dostali z auta. Nevěděl o sobě,“ dodal taxikář, kterému Ovčáček za jízdu dluží 350 korun. Podle svědků navíc záchranářům vulgárně nadával a v sanitce je prý chtěl napadnout.

Podle mluvčí pražské záchranky Jany Poštové měl Ovčáček zranění na hlavě. „Záchranářská posádka zasahovala v ulici Dělnická u dvaačtyřicetiletého muže za asistence policie. Muž byl opilý, přičemž probíhal i transport za asistence policie. Pána jsme potom odvezli do Ústřední vojenské nemocnice na urgentní příjem s opilostí a drobným poraněním nebo škrábnutím na hlavě,“ řekla serveru.

Diskuze Vstoupit do diskuze
122 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články