Potápěč Tomáš kvůli covidu bojoval o život. Popsal svůj nepříjemný zážitek

Potápěč Tomáš Blaška z Brna měl těžký covid a v nemocnici bojoval o život. Lékaři nevěřili, že se uzdraví, nakonec ho vyléčili. Teď už se potápí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Tomáš Blaška z Brna je jedním z těch, kteří zákeřnou nemoc porazili. Mohl se tak vrátit zpět do běžného života. Když ho covid doslova skolil, vypadalo to přitom, že možná ani nepřežije. Jen díky péči a obrovskému nasazení lékařů a zdravotníků se uzdravil a může se dokonce znova začít potápět. Nejdřív to tak přitom vůbec nevypadalo.
Lékaři přestávali věřit, že přežije

Tomáš, kterému je 48 let, se potápěl se na Maledivách nebo v jeskyních ve Francii. V Brně pracuje jako instruktor potápění. Loni v březnu ale dostal covid, který měl opravdu těžký průběh. Měl oboustranný zápal plic, se kterým nakonec skončil v Nemocnici u svaté Anny. Lékaři doslova bojovali o jeho život. Muž byl deset dní v umělém spánku a kapacita jeho plic se zmenšila na polovinu. To by byl při jeho práci problém.


iZdroj fotografie: S vědomím Tomáše Blašky / Facebook
Tomáš aška pod vodou

Lékaři pacientovi moc šancí na přežití nedávali. „Stav se pořád zhoršoval, ocitl se na anesteziologicko-resuscitační klinice,“ uvedl pro Blesk Vladimír Šrámek, který je přednostou ARO Fakultní nemocnice u svaté Anny. Když trval umělý spánek více než týden, začali Tomášovu rodinu pomalu připravovat na nejhorší. Jeho kolega z práce na covid bohužel zemřel. Lékaři se však nevzdali a Tomáš svůj boj o život nakonec vyhrál.

Tomáš se nakonec úplně uzdravil

Ani po propuštění z nemocnice se ale necítil dobře. „Dřív jsem pádloval na dračích lodích, chodil na tréninky, potápěl se. Teď se nemůžu tři až šest měsíců potápět. Nemůžu chodit na tréninky, protože to neudýchám. Cvičím si s činkami, jezdím na kole, ale na vše musím mít svoje tempo. Kruhový trénink, co jsem chodíval, tak ten nedám vůbec,“ uvedl tehdy Blaška pro CNN Prima NEWS.


iZdroj fotografie: Pixabay
Moře

Nakonec se ale jeho stav začal zlepšovat a nyní už je úplně v pořádku a cítí se ve skvělé formě. „Jen díky péči lékařů, sester, rehabilitačních pracovníku a hromady dalších, o kterých nemám ani ponětí, že se na mém uzdravení podíleli, mohu říci, že je vše v pořádku a už mám za sebou i poslední metu. Jsem zpět pod vodou. Vše funguje, jak má,“ poděkoval Blaška do Nemocnice u svaté Anny s tím, že nevěřil, že se ještě někdy bude moci potápět.

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Hliníkové střechy a fasády PREFA: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?
JakZdravě.cz
Seznam tipů pro zdravé usínání, díky kterým budete spát celou noc
VědaŽivě.cz
5 záhadnějších míst než samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení
ArmádníZpravodaj.cz
Francis Gary Powers: špionážní pilot U-2, který byl sestřelen nad SSSR a způsobil velkou krizi ve vztazích obou mocností