PŘEHLEDNĚ: Štědrý den a Silvestr s omezením. Zjistěte, jak bude letos v obchodech otevřeno a kdy vám nákup přivezou až ke dveřím

Některé velké obchodní řetězce se rozhodly své zaměstnance v pandemii koronaviru ocenit tím, že na Štědrý den dobrovolně zavřou, přestože nakonec nemusejí.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vánoční svátky se blíží a jako každý rok během nich bude v obchodech upravená otevírací doba. I když v Česku platí protipandemický systém, který upravuje otevírací dobu obchodů a na vyšších stupních zakazuje prodej o všech státních svátcích, podle prohlášení vlády ale nakonec otevírací doba velkých obchodů zůstane stejná jako za normálního stavu. Zákon, který nařizuje, aby ve vybrané svátky byly obchody nad 200 m2 zavřené, mimořádně neplatí. Na Štědrý den si tak nakoupíte do dvanácté hodiny polední, 25. prosince musí být zavřeno celý den.

Nakupování mezi svátky

Letos však mohou prodejny být mimořádně otevřené i na Štědrý den a první svátek vánoční, právě kvůli nouzovému stavu. Pokud by byl prodloužen například o měsíc, mohly by obchody nechat otevřeno i 26. prosince nebo na Nový rok. Nicméně z otevíracích dob řetězců vyplývá, že se zmíněnou výjimku využít nerozhodly. Informoval portál TN.

iZdroj fotografie: Piqsels
Obchodní řetězce

Penny Market a Globus budou mít v období před svátky prodlouženou otevírací dobu. Od 20. do 23.prosince bude mít řetězec Penny Market otevřeno od 7:00-22:00 hod. Globus bude mít stejnou otevírací dobu, avšak pouze 22. a 23. prosince. Penny Market bude mít však jako jediný řetězec zavřeno na Štědrý den. Ostatní řetězce budou 24.12. zavírat povětšinou mezi 11:30 – 12:00. Jediná Žabka bude mít provoz poboček až do druhé hodiny odpolední.

Na první svátek vánoční budou muset všechny řetězce zavřít. Většina tak učiní i na druhý svátek vánoční, některé však učiní výjimku. Řetězec Billa bude mít otevřeny jen některé pobočky, například tu na pražském letišti a to od 7 do 16 hodin. Tesco pro zákazníky otevře ty pobočky, které provozuje v rámci čerpacích stanic, a to do večerních osmi hodin. Žabka bude mít otevřeno od sedmé až do jedenácté večer.

Silvestr a Nový rok

Na Silvestra většina řetězců otevře do večerních pěti či šesti hodin. Jediný řetězec Žabka udrží provoz ve standardní otevírací době. Na Nový rok budou mít všechny řetězce zavřeno.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Oslavy Nového roku

Otevírací doba bude upravena i u dovážkových společností Rohlík a Košík. Od 17.-19. prosince budou mít obě společnosti otevřeno od 6 do 24 hod. V předvánočním období od 20. do 23. prosince provoz společnosti prodlouží o hodinu tedy od pěti do půlnoci. Na Štědrý den potom od páté ranní do dvou odpoledne. Na první svátek vánoční budou také muset zavřít a na druhý svátek vánoční otevřou od 7 do 23 hodin večerních.

Jestli si chcete objednat i na Silvestra, neváhejte, rozvozci budou brázdit ulice od šesti do večerních šesti. A pokud se vám nechce do obchodu na Nový rok, dovážkové společnosti budou k dispozici od poledne do deseti večer. Informoval o tom server Blesk.

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články