Pozitivní tenista Djokovič vědomě chodil na akce bez roušky a objímal se s dětmi

Kauza dramatického příletu tenisové jedničky Novaka Djokoviče na úvodní grandslam sezony v Melbourne nekončí. Dnes se rozhodne, zda si na turnaji vůbec zahraje.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Devítinásobný šampion tenisového Australian Open Novak Djokovič uspěl u soudu s odvoláním proti deportaci, kterou mu nařídily australské úřady a bude moci obhajovat titul. Víza mu tamní úřady zrušily kvůli zpochybnění schválené výjimky z očkování proti koronaviru. Soud víza světové jedničky obnovil, dostal zpátky pas a mohl opustit detenční hotel, kde byl od čtvrtka uzavřen a poprvé si i zatrénoval. Česká tenistka Romana Voráčová má ale smůlu a je zpátky v Česku.

Objímal se s dětmi bez roušky

Zda světová jednička na grandslamovém turnaji opravdu nastoupí, není jisté. Víza mu ještě může odebrat ministr pro imigraci Alex Hawke. Rozhodnout má v úterý. Víza mu soud obnovil poté, co právníci Djokoviče předložili dokument, podle kterého neočkovaný tenista byl na covid-19 pozitivně testovaný 16. prosince 2021. Tím splnil podmínky pro udělení zdravotní výjimky pro start na prvním grandslamu sezóny.

Výjimka může být udělena po prodělání covidu-19 v posledních šesti měsících. Dlouho se spekulovalo, jestli je Djokovič očkovaný, on sám se k tomu nevyjadřoval. Výsledky testu tenisové jedničky z 16. prosince zveřejnil na sociálních sítích novinář Ben Rothenberg z deníku New York Times. U sportovních hvězd typu Djokoviče se svět běžně hned dozví, že se nakazily. Kolem srbského tenisty bylo ticho.

Problémy měla i Voráčová

Až po jeho dramatickém příletu do Melbourne se ukázalo, že měl být před necelým měsícem pozitivně testovaný na covid-19. Podle dokumentu měl být na PCR testu 16. prosince ve 13 hodin a výsledek se dozvěděl zhruba o sedm hodin později, uvedla CNN Prima News s tím, že to je právě problém. V té době totiž tenisová světová jednička navštěvovala veřejné akce. Třeba 17. prosince se bez roušky objevil na setkání s dětmi pořádaném srbským tenisovým svazem. S některými z dětí se objímal.

O den později byl zase na fotografování pro francouzský deník L’Equipe. Další test 22. prosince už měl Djokovič negativní. O úvodní australský grandslam sezony v Austrálii přijde česká tenistka Romana Voráčová, která se dostala do podobných problémů jako Djokovič. Úřady jí zrušily vízum po týdenním pobytu v zemi. I ona měla zdravotní výjimku z očkování, protože nedávno nemoc prodělala, napsal Sport s tím, že proti rozhodnutí se neodvolala a vrátila se zpět do Česka.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Rostlina, kterou klíšťata k smrti nenávidí. Stačí ji usušit a zalít horkou vodou – domácí účinný repelent je na světě
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Na herpes báječně zabírá i obklad z vaječné skořápky + dalších 6 tipů, jak se ho zbavit rychle a přírodní cestou
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Poznáte, která z žen na tomto obrázku je matkou přítomného dítěte? Tento rébus dělá lidem problémy už léta
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Francouzský odstřelovač se během první světové války ukryl ve falešné koňské mrtvole vedle německých zákopů