VIDEO: Řidiče s 12 zákazy řízení policisté naháněli jako v akčním filmu. Byl navíc pod vlivem drog

V případě nebezpečných situací na silnici policisté neváhají použít zbraně. Zdrogovaný řidič může pro ostatní představovat obrovský problém.

i Zdroj fotografie: Kevin.B / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Situaci jako z akčního filmu zažili v úterý 7. listopadu policisté nedaleko Hradce Králové. Naháněli se zde s řidičem, u kterého si mysleli, že může být opilý a ozbrojený. Video, které policisté zveřejnili na YouTube, ukazuje, že se do akce zapojilo několik policejních automobilů. Když vůz zastavili, vyskákali ze služebních vozů a s pistolemi rukou auto s podezřelým řidičem v mžiku obklíčili.

Auto se na dálnici chovalo nebezpečně

Policejní mluvčí Iva Kormošová v tiskové zprávě uvedla, že policie dostala hlášku o vozidle Seat na linku 158. Automobil se na dálnici směrem na Hradec Králové choval nebezpečně. Bylo podezření, že řidič může být opilý a jde o osobu, po které policie pátrá. Na místo proto vyrazily hned tři policejní hlídky. Nakonec se jim vůz povedlo po půl hodině dostihnout.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Droga

Video dokládá, že jeden z policejních vozů Seat předjel, musel ještě vyřešit problém s kamionem, který se před autem pohyboval. Další policejní vůz Seat zablokoval a poslední mu znemožnil couvat. Během několika sekund na auto policisté mířili pistolemi. „Jelikož bylo podezření, že by mohl klást aktivní odpor a být ozbrojen, policisté použili donucovací prostředek hrozbu střelnou zbraní. Celá posádka po zastavení výzev uposlechla a z auta vystoupila,“ vysvětlila postup Kormošová.

U řidiče testy odhalily drogy

Když policisté prohledávali automobil, zjistili, že v kastlíku se nachází zbraň. Jednalo se o plynovou pistoli. U osádky zkontrolovali totožnost, jestli někdo z nich není v celostátním pátrání. Řidiče, který nepředložil řidičský průkaz, podrobili dechové zkoušce s negativním výsledkem, ale orientační test na drogy byl pozitivní na amfetamin a metanfetamin,“ uvedla policejní mluvčí. Odběr krve řidič odmítl.

Při jeho lustraci policisté zjistili, že jde o muže ve věku 43 let, který nemá řidičský průkaz. Na kontě má i 12 záznamů o zákazu řízení. Nyní bude mít další problém. Úřady s ním budou řešit minimálně tři přestupky. Prvním je řízení bez řidičského průkazu. Druhým řízení pod vlivem drog a poslední držení zbraně pod vlivem drog.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články