Šéf motolské nemocnice Ludvík: Byl bych razantnější než vláda, očkování bych nařídil povinně pro všechny

Epidemie covidu pokračuje a to se promítá i ve společnosti. Odmítači očkování se projevují stále výrazněji, poslední dobou útočí na politiky, zdravotníky a hygieniky.

i Zdroj fotografie: Fakultní nemocnice Motol
                   

Hostem pořadu K věci na CNN Prima NEWS byl ředitel Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík. Hovořil také o vzrůstající agresivitě některých odpůrců očkování proti covidu. V posledních dnech slovně napadají veřejné činitele a další osoby, některým dokonce vyhrožují. Objevily se i případy, kdy těmto lidem poničili jejich osobní majetek.

Odpůrci očkování zdravotníkům poničili auta

S agresivitou se setkali například zdravotníci v Kladně. Odpůrci očkování jim jako „odměnu“ za jejich pracovní nasazení propíchali pneumatiky a poničili zrcátka u jejich jedenácti aut. Terčem antivaxerů je také Milan Kubek, prezident lékařské komory. Minulý týden se na internetu objevilo video, na kterém si na Kubka odpůrci počkali před poliklinikou. Zasypali ho spoustou urážek. Ten ale zachoval chladnou hlavu a nevšímal si jich.

iDemonstrace proti opatřením

Ředitel FN Motol Miloslav Ludvík prý zatím nic podobného naštěstí nezažil a doufá, že to tak zůstane. „Antivaxerům bych nic takového ani nedoporučoval. Myslím, že jsem razantnější povahy než pan Kubek a asi bych si to s nimi vysvětlil,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS. Je také přesvědčen, že covid s přispěním odmítačů medicínu „monopolizoval“, protože lékaři se musí věnovat především covidovým pacientům.

Šéf nemocnice Motol je pro povinné očkování

Vláda v demisi chce zavést povinné očkování proti covidu pro lidi nad 60 let a pro některé profesní skupiny, jako jsou například policisté, vojáci, hasiči, zdravotníci, medici, studenti zdravotnických škol a zaměstnanci v sociálních službách. Budoucí kabinet premiéra Petra Fialy k to má ale spíše odmítavý postoj a vypadá to, že záměr očkovat lidi starší 60 let zruší. Chce o tom však ještě jednat s představiteli těchto organizací.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Očkování proti covidu

Miloslav Ludvík řekl, že v povinném očkování by byl naopak ještě radikálnější než vláda dosluhujícího premiéra Andreje Babiše: „Očkovací povinnost by měla být všeobecná a co nejplošnější. Každý další naočkovaný navíc nám ale pomůže,“ uvedl. Plošností měl na mysli na podmínky, které chce od března příštího roku zavést Rakousko, kde bude očkování povinné pro všechny občany nad 18 let. Výjimku budou mít jenom ti, které limituje jejich zdraví.

Diskuze Vstoupit do diskuze
83 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články