Skandál na lyžáku: Nakažený student zfalšoval výsledek PCR testu. Z hotelu musela odjet celá třída. Co se dělo potom?

To, že lhát se nemá, nám rodiče vtloukají do hlavy už od mala. Ne vždy to ale padne na úrodnou půdu. Student gymnázia měl covid a přesto jel se školou na hory.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Těžko uvěřitelný případ se stal v pondělí 17. ledna. Studenti gymnázia v Kolíně vyrazili na lyžařský výcvik. Podmínkou účasti byl samozřejmě negativní PCR test na covid. Jeden se studentů, 15letý mladík, byl ovšem nakažený a věděl to. I přesto chtěl na hory jet, a tak si opatřil falešný test, podle něhož měl být negativní. Na podvod se ovšem přišlo.
Studenta prozradila jeho vlastní matka

Všichni studenti se na hory těšili. Od pondělí měli bydlet ve Star Hotels Benecko na Semilsku. Vše ale nakonec dopadlo jinak a lyžařský kurs byl nečekaně zrušen. Podle informací Blesku se o to postaral jeden ze studentů, kterému vyšel pozitivní test, ale na kurz chtěl jet za každou cenu. „Před odjezdem předložil zfalšovaný certifikát o provedeném PCR testu. K tomu není ani očkovaný,“ potvrdil rodič jednoho ze spolužáků. Rodina mladíka, podle něj, navíc patří k antivaxerům.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Testování na covid-19

Na vše se přišlo v okamžiku, kdy matka nakaženého volala profesorům do hotelu, že jejího syna shání hygiena kvůli tomu, že měl pozitivní test na covid. Podle jednoho z rodičů to bylo už poté, co se všichni ubytovali. Co přesně se pak v hotelu stalo, nechtěli jeho zaměstnanci upřesnit. Sdílnější nebyli ani ve škole. „Nemůžeme vám k tomu nic říct. Věc je v šetření,“ uvedl Josef Spudil, který je zástupcem ředitele gymnázia.

Rodiče mají zaplatit vzniklou škodu, případ řeší policie

Rodiče spolužáků studenta, který podváděl, jsou samozřejmě rozčilení. „Všechny kvůli tomu klukovi vykopli. Skipasy mohli vrátit, ale peníze za propadlé ubytování se budou vymáhat na rodičích toho kluka,“ podotkl otec jednoho ze studentů. Rodiče jeho spolužáků budou zřejmě chtít po rodině chlapce náklady za propadlé ubytování. Peníze bude vymáhat také gymnázium. Žáci měli až do konce týdne povinnou distanční výuku.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Policie ČR

Jak píší Novinky, případem zfalšování certifikátu o PCR testu už se začala zabývat policie. „Záležitost právě prověřujeme, ale protože jsou všichni v karanténě, není možné je nyní vyslechnout, musíme počkat,” potvrdila její mluvčí Michaela Richterová. Podle platných nařízení musí před odjezdem na školní lyžařský výcvik všichni neočkovaní předložit negativní PCR test, který nesmí být starší 72 hodin.

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
Hliníkové střechy a fasády PREFA: Jaké jsou jejich hlavní přednosti?
JakZdravě.cz
Seznam tipů pro zdravé usínání, díky kterým budete spát celou noc
VědaŽivě.cz
5 záhadnějších míst než samotný bermudský trojúhelník. Pro podivné události dosud neexistuje vysvětlení
ArmádníZpravodaj.cz
Francis Gary Powers: špionážní pilot U-2, který byl sestřelen nad SSSR a způsobil velkou krizi ve vztazích obou mocností