Slovenská vláda bude platit lidem za to, že jsou očkovaní. Sousedé vyplatí jednomu očkovanému až tisíce korun

Pokud Zuzana Čaputová schválí novelu zákona, která již prošla parlamentem, bude slovenská vláda platit lidem za to, že se nechají, nebo už nechali naočkovat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro boj s nízkou proočkovaností volí Slovensko peněžní taktiku. Senioři nad 60 let získají až 7600 korun, pokud si nechají či nechali aplikovat vakcínu proti covidu-19. Prezidentka Zuzana Čaputová musí ještě podepsat novelu zákona, který již schválil parlament, podle návrhu tamějšího ministra financí. Peněžní bonus má především motivovat seniory, kteří s očkováním váhají, nebo si ještě nepřišli pro posilující dávku. O přijetí návrhu informoval web TVNOVINY.

Jak získat odměnu

Nárok na mimořádnou odměnu budou mít lidé, kteří do konce letošního roku dosáhnou věku 60 let a kteří mají trvalý nebo přechodný pobyt na Slovensku a vakcínu dostali v některém tamním očkovacím centru.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Eurobankovky

Ti, kteří podstoupili dvou dávkové očkování do 29. června, musí se do 31. prosince stihnout zaregistrovat na třetí dávku a do 15. ledna následujícího roku ji absolvovat. Potom dostanou 300 euro, tedy v přepočtu 7600 Kč. Lidé s první dávkou, kterou dostali do 24. listopadu, budou mít nárok na 200 euro, tedy 5000 Kč pokud do konce tohoto roku absolvují i dávku druhou. Popřípadě se k ní zaregistrují a podstoupí ji do 15. 1. 2022.

Automatické poukázky

Stejnou částku dostanou i senioři, kteří se od 25. listopadu do 31. prosince nechali či ještě nechají naočkovat poprvé jedno dávkovou vakcínou a do prvního března příštího roku se nechají naočkovat dávkou posilující. Když člověk splní stanovené podmínky, ve schránce najde poštovní poukázku a hotovost si bude moci vyzvednou na pobočce Slovenské pošty. O poukázky nebude nutné žádat, stát je bude posílat automaticky.

iZdroj fotografie: Jozef Kotulič / Creative Commons / CC BY-SA
Slovenská pošta

„Připomínáme, že podmínka dosažení věku 60 let je do 31. prosince 2021. Pokud někdo dosáhne věku 60 let až koncem tohoto roku, nárok na finanční pomoc bude mít, i když očkování absolvuje před dosažením tohoto věku,“ cituje server TN ministerstvo financí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články