Tereza Hlůšková stále není v Česku. Důležitý podpis ji může pomoci k propuštění. Kdy se může vrátit domů?

Případ Terezy Hlůškové stále pokračuje a pravděpodobně se blíží ke konci. Soud v Pákistánu konečně podepsal rozsudek, který byl doručen do věznice. Kdy se může vrátit do Česka?

i Zdroj fotografie: S vědomím Terezy Hlůškové / Facebook
                   

Neuvěřitelné čtyři roky je Tereza Hlůšková (25) vězněná v pákistánském vězení, kde čeká na osvobozující rozsudek. Žena byla zadržena v roce 2018 na letišti v Láhauru. Od té doby je podezřelá z pokusu pašování téměř 9 kilogramů heroinu. Obvinění už byla zproštěná, ale její návrat se neustále protahuje. Páteční podpis soudce ji však přiblížil svobodě.

Rozsudek byl podepsán

Sama Tereza od začátku tvrdí, že je nevinná a neví, jak se jí drogy v kufru objevily. Pákistánský soud shledal závažná pochybení a poukázal na chybějící důkazy. Mluvčí ministerstva zahraničí Eva Davidová již začátkem listopadu pro iDnes uvedla, že Tereza čeká na písemný rozsudek. Ten byl dle jejího aktuálního prohlášení konečně vyhotoven. „Potvrzujeme písemné vyhotovení rozsudku o osvobození české občanky,“ sdělila Blesku mluvčí.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Soud

Dle ministerstva zbývají do propuštění hodiny až dny. „Propuštění očekáváme v sobotu 20. listopadu. Nicméně v tuto chvíli nemůžeme upřesnit informace ohledně návratu české občanky domů,“ uvedla mluvčí. Právník Terezy potvrdil podpis rozsudku, který by měl být doručen do věznice. Hlůšková údajně jela do Pákistánu studovat a drogy nepřevážela.

Dle Terezy jde o výmysl

Drogy, které u ní byly nalezeny, by měly na černém trhu hodnotu 150 milionů rupií, což je v přepočtu kolem 19,5 milionu korun. Jako cizinka jsem přišla do Pákistánu studovat jejich kulturu, během toho, co jsem o tom psala knihu. Nebylo zjištěno, že by jakýkoliv typ narkotik byl od mě,“ uvedla na svou obhajobu Hlůšková.

iZdroj fotografie: Globe Media/Reuters
Drogy

Dokonce ji prý ani nepatřila taška, ve které byly drogy nalezeny. Ta měla patřit vlivné osobě a být ji podstrčena proto, aby byla uchráněna. Podle Terezy je však celý příběh vymyšlený. „Na celnici nebyla žádná taška ani jsem ji neměla s sebou. Neměli ji ani celníci, kteří mě tam přivedli,“ doplnila.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články