Vánoční překvapení ve fastfoodu. Na toaletách plaval v záchodě kapr. Dal ho tam opilec, který čekal na snídani

Strážníci kapra vrátili původnímu majiteli, na kterého ale čeká správní řízení. Pardubická městská policie totiž případ předala Krajské veterinární správě jako týrání zvířat.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Kuriózní případ týraného kapra řešili pardubičtí strážníci. Muž rybu hodil do záchodu, střížníci mu ji ale k večeři vrátili. Kapři jsou každoročním aktuálním tématem před Vánoci. Podle ochránců zvířat ryby trpí při převozu na prodejní stánky, v kádích, neodborným zabíjením, při transportu do domácností, doma ve vaně, ale také, když se lidé rozhodnout pustit je na svobodu do řeky.

Čekal na snídani

Městská policie v Pardubicích přijala ve čtvrtek oznámení o kaprovi v záchodové míse v jedné fastfoodové restauraci. Rybu tam odložil nebo možná vyhodil opilý zákazník, který si do podniku zašel na jídlo. Během čekání na snídani rybu prostě dal do záchodové mísy.

Duch Vánoc nekompromisně promlouvá i do linky 156. Ve čtvrtek ráno přijali strážníci v Pardubicích telefonát z jednoho…

Zveřejnil(a) Městská policie Pardubice dne Čtvrtek 23. prosince 2021

„Na tísňovou linku jsme od pracovníků fastfoodu obdrželi oznámení o kaprovi v záchodové míse. A bohužel tam opravdu byl,“ cituje mluvčího pardubické městské policie Jiřího Sejkoru iDnes. Proč kapr skončil v toaletě, není jasné. „Opilý 28letý muž dostal ráno hlad a asi nepřišel na nic lepšího, než že během čekání na snídani si jeho kapr dá pár temp v míse,“ řekl Sejkora TN.

Týraní kaprů

Městská policie uvedla, že ještě před příjezdem strážníků pracovníci fastfoodu stihli kapra ze záchodu vylovit a dát ho do kbelíku. „Hlídka pak rychle doplnila studenou vodu z kanystru ve vozidle a kapr pookřál,“ dodal mluvčí. Strážníci pak kapra vrátili původnímu majiteli. Toho ale čeká správní řízení. Městská policie totiž případ předala Krajské veterinární správě jako týrání zvířat.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Kapr na tržišti

Na týrání vánočních kaprů upozorňuje třeba iniciativa Compassion in World Farming. „V České republice stále běžně dochází k situaci, kdy je zákazníkovi umožněno zakoupit si rybu v živém stavu, transportovat ji po libovolně dlouhou dobu bez vody a poté ji přechovávat v nevhodných podmínkách v domácnosti či vypustit zpět do volné přírody,“ píší ministrovi zemědělství s tím, aby zakročil.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články