Vojtěch Filip to veřejně schytal: Kritizoval europoslance z TOP09. Lidé se do něj za to pořádně obuli

Bývalého šéfa komunistů jistě ani ve snu nenapadlo, co se stane, když si na svém twitteru vezme na paškál europoslance Jiřího Pospíšila. Veřejnost mu za to pořádně vynadala.

i Zdroj fotografie: s vědomím Vojtěcha Filipa / Facebook
                   

Filipa rozčílil Pospíšilův komentář, který si neodpustil poté, co televize odvysílaly Vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana. Pospíšilovi vadila především pasáž o zelených politicích a Talibánu. Podle Filipa však europoslanec ohrožuje suverenitu České republiky. Lidé, kteří jeho příspěvek četli, měli ale na celou věc zcela opačný názor. O situaci informoval server Forum24.

Bývalý šéf komunistů je přesvědčen, že Pospíšil přestřelil

Filipa vyjádření europoslance pořádně nadzvedlo ze židle. Svoje rozhořčení pak zveřejnil na twitteru: „Jiří Pospíšil se podivuje u projevu prezidenta nad srovnáním evropské zelené politiky a Tálibánu, připadá mu to nevhodné. Mně připadá více než nevhodné, když jako europoslanec ohrožuje suverenitu České republiky. Horší, než když jako ministr spravedlnosti chránil své spolustraníky před stíháním.“

Terčem Filipovy kritiky se stal nedělní komentář Jiřího Pospíšila, který si dovolil prezidenta zkritizovat za to, co pronesl ve svém Vánočním poselství. „Už jsem dávno vzdal to, že by pan prezident mohl alespoň v době Vánoc mluvit o hodnotách společnosti a snažit se ji spojovat. Srovnávat ale Zelený úděl s teroristy z Tálibánu je už hodně chucpe a laciné. I na Zemana,“ zveřejnil své rozhořčení na vlastním twitterovém účtu.

Nesouhlasných reakci se na Filipa sesypaly desítky

Pak Pospíšil ještě dodal: „A přitom stačilo jen popřát občanům požehnané svátky a vše dobré do nového roku. Si tak říkám, proč se to vlastně jmenuje Vánoční poselství.“ Dodal. S následnou reakcí Vojtěcha Filipa však veřejnost rozhodně nesouhlasila:  „Green Deal a srovnání s Tálibánem? To je stejně hloupé jako teď velmi populární srovnávání covidových opatření s fašismem. Naučili jsme se používat silná, leč nesmyslná přirovnání. Většinou s něčím, s čím nemáme vlastní zkušenost,“ reagoval jeden ze sledujících.

iZdroj fotografie: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA
Jiří Pospíšil

 Další se v zápětí přidal: „A jak vidí soudruh Filip soudružskou okupaci Československa v roce 1968? Myslí si soudruh Filip, že soudruzi, kteří nás okupovali, ohrožovali suverenitu ČSSR?“ A tím to zdaleka nekončilo, dalších nesouhlasných reakcí rychle přibývalo. „Soudruhu Falmere, už zase jste se zakecal na kapitalistické sociální síti?“ konstatoval další čtenář. „Co myslíte, ohrozili soudruzi Biľak s Indrou suverenitu Československa?“ přidal se další.

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články