Video: Na ozbrojeného pacienta v benešovské nemocnici lékaři nestačili. Policie zveřejnila video

Muži hrozí za trestný čin nebezpečného vyhrožování a výtržnictví až tři roky vězení. Policie dala podnět k jeho vzetí do vazby. Než o tom rozhodne soud, zůstává v policejní cele.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Útočník ohrožoval zdravotnický personál chirurgické ambulance benešovské nemocnice. Díky rychlé reakci zdravotníků a profesionálnímu zásahu policistů si pondělní incident nevyžádal žádná zranění. Policisté u třiašedesátiletého muže našli dvě plynové zbraně a dva nože. Případ kriminalisté vyšetřují. Agresivní muž je v policejní cele.

Útočníka zdravotníci zamkli

Incident se odehrál v pondělí odpoledne. Na chirurgickou ambulanci benešovské nemocnice muže přivezla záchranná služba. Pacient najednou z batohu vytáhl střelnou zbraň i nůž. Začal ohrožovat personál ambulance. Zdravotníkům se podařilo z ordinace utéct a útočníka na ambulanci zamkli, píše iDnes. Pak zdravotníci zavolali policii.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Do nemocnice vyrazily hlídky místní policie a také středočeská zásahová jednotka a Útvar rychlého nasazení. Před příjezdem speciálních jednotek se místní policisté rozhodli zakročit a použili i taser. U agresivního muže nakonec našli ještě další zbraň a nůž. ​Policie případ začala vyšetřovat. Zajímá ji zejména motiv pachatele, ale také okolnosti, za kterých se čin odehrál.

Útočník je v cele

„Všichni mají za sebou výcvik provosledových hlídek a současně se pravidelně 9krát ročně účastní výcviků, z nichž je jeden dvoudenní zaměřený přímo na zákrok proti nebezpečnému pachateli. Tyto znalosti a vědomosti z výcviků pak mohli právě včera poprvé uplatnit i v praxi proti nebezpečnému muži v benešovské nemocnici,“ cituje policejní mluvčí Barboru Scheeweissovou server TN.

Benešovští policisté včera zakročili proti ozbrojenému muži, který ohrožoval zdravotnický personál benešovské nemocnice. Nejprve nožem, poté střelnou zbraní mířil na zdravotníky a lékaře chirurgické ambulance. Ti duchapřítomně zareagovali, z místa utekli a muže na ambulanci uzamkli. Následně benešovští policisté proti ozbrojenému muži zakročili ještě před příjezdem zásahové jednotky a URNY, muže zpacifikovali pomocí taseru, odzbrojili ho a zadrželi. Díky rychlé reakci zdravotnického personálu a následně rychlému a profesionálnímu zákroku benešovských policistů nebyl nikdo zraněn. Skvělá práce. https://www.policie.cz/clanek/ozbrojeny-muz-ohrozoval-personal-benesovske-nemocnice.aspx

Zveřejnil(a) Policie České republiky dne Úterý 30. listopadu 2021

„Díky nabytým znalostem tak profesionálně a velmi rychle proti ozbrojenému muži zakročili, odzbrojili ho a zajistili bezpečnost dalších osob,“ dodala Scheeweissová. Když se vyšetřovatelům podaří muži vinu prokázat, hrozí mu za trestný čin nebezpečného vyhrožování a výtržnictví až tři roky vězení. Policie dala podnět ke vzetí útočníka do vazby. Než soud rozhodne, bude v policejní cele.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Lucie Cochlarová
Autor článku

Lucie Cochlarová

Už při studiu ekonomiky jsem začala pracovat v Rádiu Čas a Televizi Relax. Sedm let jsem přinášela zprávy jako reportérka pro Televizi Nova, a to hlavně do Televizních novin. Práce editorky je pro mě výzva.

Zobrazit další články