Zeman podle svého lékaře podceňuje svou léčbu. Hrozí prezidentovi zhoršení jeho zdravotního stavu?

Nemocnice i lékař upozorňují na riziko přesunu prezidenta Miloše Zemana do Lán. Případný opětovný převoz by mohl být pro něj velmi rizikový, dokonce život ohrožující.

i Zdroj fotografie: David Sedlecký / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Ve středečním televizním rozhovoru s Milošem Zemanem šlo podle deníku Forum24 nabýt dojmu, že prezident je konečně zdráv. Rozdával úsměvy a těšil se na úřadování kolem jmenování vlády. Očekávám, že během několika dnů budu propuštěn a odjedu do Lán,“ řekl prezident v rozhovoru. Informaci o propuštění nepřímo popřel jeho lékař. Celý rozhovor s prezidentem si můžete poslechnout na videu, které naleznete dole pod článkem.

Přesun do Lán nejistý

Podle slov nemocnice i jeho lékaře Tomáše Zimy je nutné, aby Zeman ještě zůstal hospitalizovaný. Rychlé uzdravení mohlo být pro spoustu lidí překvapení, před pár týdny to vypadalo, že bojuje o život. V nemocnici mu byla dána sonda do žaludku. Poté se mu začalo dařit lépe, což podle deníku byla záchrana pro Mynáře s Ovčáčkem. Po rozhovoru pro Frekvenci 1 se dostali mimo kritiku.

Následně Zeman začal po dlouho trvající nejistotě úřadovat a vstupovat do tvorby nové vlády. Nemocnice však upozorňuje před podceněním léčby ze strany pacienta, které může ohrozit jeho život. Zemanovi tak asi nevyjde plán přivítat všechny kandidáty v Lánech. Jelikož včetně premiéra je to 18 osob, trvala by audience týden. Není jisté, zda je prezidentův stav natolik skvělý, aby tolik práce zvládl a neskončil v ještě horším stavu v nemocnici.

Zeman plánuje jedno veto

Podle deníku by se také nemělo, ve světle údajně se zlepšujícího stavu prezidenta, zapomenout na chování Mynáře a Ovčáčka. Na modlitby, klobásy, buchty, mlžení, podivné návštěvy a mnoho dalšího. Celou záležitost dokonce vyšetřuje policie, výsledek je však nejistý. I nyní se opět spekuluje o manipulacích, které mohou ohrozit zdraví hlavy státu.

Miloš Zeman v rozhovoru uvedl, že naplno pracovat v Lánech plánuje do měsíce. Podle serveru Novinky prezident plánuje vetovat jednoho kandidáta, a to Jana Lipavského z Pirátů, nominanta na ministra zahraničí. Fiala však nehodlá akceptovat žádné výhrady ke složení kabinetu. Zeman také ocenil zpřísnění opatření proti covid-19 a doporučuje Fialovi je ponechat. Za jedinou chybu Babiše považuje rozvolnění po první vlně, jinak vládnutí hodnotí pozitivně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Ondřej Kočí
Autor článku

Ondřej Kočí

Zobrazit další články