Miloš Zeman je zpět a promluvil o svém zdravotním stavu. Nechutná mu jíst a už měsíc nekouří

Miloš Zeman po dlouhé době plné spekulací poskytl telefonický rozhovor. Promluvil o svém zdravotním stavu a své budoucnosti, Andreji Babišovi, ale i o Vratislavu Mynářovi.

i Zdroj Fotografie: Globe Media/Reuters
                   

Stav prezidenta Miloše Zemana byl dlouhé týdny nejasný. V jeho okolí se dělo podivné divadlo Jiřího Ovčáčka, Vratislava Mynáře a dalších, o kterém možná ani sám Zeman nevěděl. Nyní je ale všechno jinak. Prezident byl přesunut na standardní rehabilitační pokoj a pustil se do práce. Překvapivě poskytl telefonní rozhovor pro rádio Frekvence 1. Souhrn nejdůležitějších informací z rozhovoru přinesl server Echo24 a CNN Prima NEWS.

Zemanův stav nebyl dobrý

Zeman v rozhovoru uvedl, že jelikož není přetížen, cítí se lépe než obvykle. „Představte si, že měsíc nekouřím, neříkám, že mi to vydrží,“ uvedl prezident ve svém prvním rozhovoru po hospitalizaci. Mluvil o politice, proběhlých volbách i svém mandátu. Ohradil se proti slovům Džamily Stehlíkové, která veřejně mluvila o jeho zdraví. Podle ní má Zeman deset nemocí, ale sám prezident uvedl, že jeho stav je založen hlavně na problémech s trávením.

iZdroj fotografie: Jindřich Nosek/ Creative Commons / CC BY-SA
Džamila Stehlíková

Přiznal, že jeho zdravotní stav byl vážný a dodal, že někdo možná bude zklamaný z jeho aktuálního dobrého stavu. „Pokud jde o reakci ostatních politiků, tak u některých možná lze cítit zklamání. Ale na začátku, když mě sem přivezli, tak to nevypadalo dobře,“ uvedl Zeman. Nyní se však cítí mnohem lépe a je připraven mandát vykonávat až do konce. „Pokud nedojde ke třetí světové válce, za rok a půl odejdu jako šťastný penzista do důchodu.“

Vládu jmenuje co nejdříve

Před rozhovorem telefonicky mluvil s Andrejem Babišem o demisi vlády. Chtějí se však sejít osobně a neprobírat takto důležité téma po telefonu. Se jmenováním předsedy ODS Petry Fialy prý nebude problém. Program ODS je mi celkem sympatický,“ řekl Zeman v rozhovoru. Udělá prý všechno pro to, aby nová vláda vznikla co nejdříve, už kvůli tomu, že se současným premiérem Andrejem Babišem nyní nikdo nechce jednat.

Prezidenta také velmi překvapil neúspěch Pirátů, který byl extrémnější, než čekal. Získali jen čtyři mandáty, ale mají být součástí vznikající vlády společně s dalšími čtyřmi stranami. Zeman také uvedl, že si prostudoval programy politických stran a zkritizoval Stranu zelených. Vládu hodlá ze zdravotních důvodů jmenovat netypicky na zámku v Lánech, nikoli na Pražském hradě, jak bývá obvyklé. Vyjádřil se též k Vratislavu Mynáři, kterého si podle svých slov váží za zdokumentování podpisu svolání Sněmovny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články