udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Používáte za volantem tuto obuv? Hrozí vám za to mastná pokuta, nedoplatíte se

Používáte za volantem tuto obuv? Hrozí vám za to mastná pokuta, nedoplatíte se

17. července 2023
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Obuv, ve které lidé řídí, je pro mnohé banalitou, nad kterou ani nepřemýšlí. Může se jim to ale pěkně vymstít.

policie pokuta auto rizeni ridic
Zdroj fotografie: Policie ČR

Obsah článku

  1. Podcenění obuvi se nevyplácí
  2. Cesta na dovolenou může Čechy přijít draho

Mnoho lidí při řízení auta příliš nepřemýšlí nad tím, jaké boty má zrovna na sobě. Obvykle zkrátka za volant sednou v obuvi, která zrovna odpovídá danému ročnímu období a je pohodlná. Tato zdánlivě nevýznamná věc ale může být důležitější, než se zdá. Za používání některých typů bot totiž řidičům hrozí mastná pokuta.

Podcenění obuvi se nevyplácí

Přehlížení toho, jaké boty mají motoristé během řízení na sobě, se může pěkně vymstít. Problém nastává hlavně v létě, kdy se většina lidí obléká a obouvá co nejspořeji. Zcela běžně tak chodí v sandálech, žabkách nebo třeba úplně naboso. Když tak ale sednou i za volant, může nastat problém.

pcr kontrola auto
Zdroj fotografie: Policie ČR
Cesta na dovolenou může Čechy kvůli nesprávné obuvi přijít draho

Řízení v letních botách totiž nemusí být bezpečné a může ohrožovat jak posádku daného vozu, tak i okolí. „Člověk se instinktivně, jak nemá pod chodidlem nic pevného, na ten pedál prostě bojí šlápnout. To je jeden z důvodů. Samozřejmě ta žabka může kdykoliv spadnout, to prostě není bota,“ řekl pro web TN dopravní expert Robert Kotál. Bez rizika ale není ani zimní období, kdy dokonce někteří lidé neváhají za volant sednout i v lyžákách, dodává web TN.

Cesta na dovolenou může Čechy přijít draho

Obecně platí, že lidé by měli řídit v takových botách, které jim umožní bezpečné ovládání vozu, píše web Autotrip. To si však každý může vykládat po svém. Pro někoho to budou splňovat pouze plné uzavřené boty, pro jiného může být pohodlné řízení i třeba v pantoflích. Zatímco v Česku zákon tuto věc nijak dál neupravuje, v jiných zemích je tomu ale jinak.

Lucie Cochlarová
20. dubna 2023

Povinná výbava v roce 2023: Dva trojúhelníky nebo hasicí přístroj v autě. Nepřipravení řidiči na dovolené riskují vysoké pokuty

Povinná výbava v roce 2023: Dva trojúhelníky nebo hasicí přístroj v autě. Nepřipravení řidiči na dovolené riskují vysoké pokuty

Jak uvádí web Autotrip, například v Německu hrozí za řízení v sandálech či naboso pokuta až 30 euro. Bez rizika pokuty však není ani jízda v Bosně a Hercegovině, Maďarsku nebo Velké Británii, kde je posouzení vhodnosti obuvi na daném policistovi.

To nicméně zdaleka není jediná věc, která může Čechy při cestě na dovolenou nemile překvapit. Jak nedávno informovaly Události247, v různých zemích se liší také pravidla pro povinnou výbavu v autě jako je autolékárnička, trojúhelník či reflexní vesty. Ať už se tedy jedná o boty nebo auto výbavu, lidé by rozhodně neměli nic nechávat náhodě. Z bezstarostné cesty na dovolenou se totiž snadno může stát nepříjemný zážitek, za který navíc řidiči ještě pěkně zaplatí.

Štítky
#auto #obuv
V jakých botách v létě nejraději řídíte? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Karel Šíp pobouřil diváky, když ve svém pořadu začal mluvit o znásilnění. Doufal, že se lidi pobaví

Karel Šíp pobouřil diváky, když ve svém pořadu začal mluvit o znásilnění. Doufal, že se lidi pobaví

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
13 h
Muž za 100 milionů je na odpis. Kouč Sparty Priske neuspěl s dalším pokusem o oživení

Muž za 100 milionů je na odpis. Kouč Sparty Priske neuspěl s dalším pokusem o oživení

sportyzive.cz
sportyzive.cz
16 h
Pelta junior ohlásil nejlepší přestup v životě. A táta je na svobodě

Pelta junior ohlásil nejlepší přestup v životě. A táta je na svobodě

sportyzive.cz
sportyzive.cz
16 h
Nenápadné gesto na přechodu, které řidiči milují. Chodci, co ho nedělají, selhávají v základní slušnosti

Nenápadné gesto na přechodu, které řidiči milují. Chodci, co ho nedělají, selhávají v základní slušnosti

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
16 h
Z českého tenisty Menšíka je idol. Fanoušci žerou jeho fotku do půl těla

Z českého tenisty Menšíka je idol. Fanoušci žerou jeho fotku do půl těla

sportyzive.cz
sportyzive.cz
17 h

Velký zaměstnavatel uzavírá své továrny. Dotkne se to i Čechů. O práci přijde více než 1 200 zaměstnanců

Velký zaměstnavatel uzavírá své továrny. Dotkne se to i Čechů. O práci přijde více než 1 200 zaměstnanců

Ten, kdo vlastní auto starší 8 let bude státu odvádět měsíční poplatek 10 000Kč

Ten, kdo vlastní auto starší 8 let bude státu odvádět měsíční poplatek 10 000Kč

Velká automobilová firma zavírá své brány. Jejich produkty si už nekoupíme

Velká automobilová firma zavírá své brány. Jejich produkty si už nekoupíme
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #nehoda
  • #david kubrt
  • #čínská auta
  • Nenápadné gesto na přechodu, které řidiči milují. Chodci, co ho nedělají, selhávají v základní slušnosti
  • Žebříček nejporuchovějších aut ukázal vůz z Česka. Reputace uznávané značky klesá, revize odhalila vážný problém

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #nhl
  • #prestupy
  • #fotbal
  • Muž za 100 milionů je na odpis. Kouč Sparty Priske neuspěl s dalším pokusem o oživení
  • Pelta junior ohlásil nejlepší přestup v životě. A táta je na svobodě

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #zahraniční celebrity
  • #Ivana Gottová
  • #královská rodina
  • Karel Šíp pobouřil diváky, když ve svém pořadu začal mluvit o znásilnění. Doufal, že se lidi pobaví
  • Burešová s Forejtem dali za dům na venkově 13 milionů Kč. Pyšní se navíc pozemkem o rozloze 3000 m²

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #med
  • #cukr
  • #kuřecí maso
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #počasí
  • #herec
  • #letadlo
  • Meteorologové zveřejnili výhled až do Vánoc. Čeká nás prudká změna
  • Záhadná smrt herečky Jorgy Kotrbové: Pavel Trávníček promluvil o příčině

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #jiří procházka
  • #oktagon
  • #ufc
  • Pimblett dostal životní šanci. Na turnaji UFC 324 si to rozdá s Gaethjem o titul
  • Šampion UFC řeší vážné osobní problémy. Ilia Topuria nečekaně přerušil kariéru
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.