udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Domácí » Řízek za 49 Kč, halušky za 52: České jídelny nabízí strávníkům pokrmy za lidové ceny

Řízek za 49 Kč, halušky za 52: České jídelny nabízí strávníkům pokrmy za lidové ceny

11. září 2023
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Některé restaurace a školní jídelny nabízejí lidem levné obědy do sta korun.

obed skolni
Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247

Obsah článku

  1. Kde se dá levně najíst
  2. Oběd do stovky

Události247 před časem informovaly o tom, že čím dál více lidí objevuje výhodnou možnost stravování například ve školních jídelnách. Mnohé z nich totiž nabízí také obědy pro veřejnost, které vyjdou třeba na 80 korun. Například jedna z brněnských škol pak dokonce obědy pro cizí strávníky prodávala za pouhých 65 korun. 

Kde se dá levně najíst

Holandský řízek za 49 korun nebo roštěnka za 80. Přesně za podobné lidové ceny se mohou najíst lidé v jídelně na náměstí ve Dvoře Králové nad Labem. Informoval o tom web CNN Prima News. V nabídce tam je každý den šest až osm hlavních jídel a k tomu dvě až tři polévky. Menu se navíc denně obměňuje. „Nejvíc se prodává španělský ptáček, rajská omáčka, svíčková a špagety. Nejdražší je roštěnka,“ uvedla pro CNN Prima News vedoucí provozovny Andrea Zaorálkova.

rizek hranolky jidlo obed restaurace talire hospoda stul
Zdroj fotografie: Triplec85 / Creative Commons / CC-BY-SA
V některých jídelnách se mohou lidé stále najíst pod 100 korun

Levně najíst se dá i v centru Ostravy. V tamní jídelně mají lidé k dispozici hned tři hlavní jídla do 100 korun. Jsou to fazolky na smetaně, kuřecí řízek a těstoviny se špenátem a kuřecím masem. Do sta korun se lidé naobědvají třeba i ve středočeském Berouně. V řeznictví na náměstí tam mají moravského vrabce za 59 a halušky z uzeným masem za 52 korun, píše dále CNN Prima News. Řada lidí dnes chodí na meníčko méně často než dříve. Další hledají alternativy, kterými jsou často právě jídelny, dodává web iDnes.

Oběd do stovky

Oběd do sta korun se dá najít také třeba v restauracích obchodního řetězce Globus. Polévka tam stojí okolo 30 korun, vybraná jídla pak okolo 70 korun. Například těstoviny s kuřecím masem, rajčetem a sýrem si můžete dát za 79 korun. Vepřový vrabec, kysané zelí a houskový knedlík stojí 99 korun. „Do Globusu jezdíme jednou za týden nakupovat a pokaždé to spojíme i s obědem. Je fakt, že je tam většinou pořádně narváno,“ řekl Událostem247 Milan Koubek z Brna.

testoviny jidlo talir pribor
Zdroj fotografie: Abraham / Creative Commons / CC-BY-SA
Především školní jídelny nabízí strávníkům pokrmy za přijatelné ceny

Levné obědy pro veřejnost nabízí také některé školy. Například škola v pražských Stodůlkách pro cizí strávníky vydává obědy za 77 korun. V ceně je polévka, jedno ze dvou jídel a k tomu ještě dostanete moučník. Zájemci si ovšem na jídlo musí donést vlastní nádobí, ve kterém si ho odnesou domů. Základní škola Česká ves pro cizí strávníky vaří za 81 korun. S rozvozem pak zaplatí 86 korun. Podobných škol, které umožňují levně se najíst je čím dál víc a zájem lidí roste.

Štítky
#česko #jídlo #restaurace
Líbí se vám tento článek? Tak pojďte diskutovat.

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Jak se vyhnout pokutě, když omylem najedete na dálnici bez známky? Rozhodně nezastavovat, právě naopak

Jak se vyhnout pokutě, když omylem najedete na dálnici bez známky? Rozhodně nezastavovat, právě naopak

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
1 d
Žena omylem natankovala benzín do TDI. Situaci řešila svérázně, popojela k vysavači a šla ho vysát. Výsledek? Volali hasiče

Žena omylem natankovala benzín do TDI. Situaci řešila svérázně, popojela k vysavači a šla ho vysát. Výsledek? Volali hasiče

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
1 d
Dopravní značky s červeným puntíkem: Mimořádně důležitá „novinka“ v ČR. Řidiči ale netuší, o co jde. Hrozí za to vysoká pokuta?

Dopravní značky s červeným puntíkem: Mimořádně důležitá „novinka“ v ČR. Řidiči ale netuší, o co jde. Hrozí za to vysoká pokuta?

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
1 d
Důležité změny pro držitele řidičských průkazů: Kdo odmítne, ponese následky. Protože to tak EU prostě chce

Důležité změny pro držitele řidičských průkazů: Kdo odmítne, ponese následky. Protože to tak EU prostě chce

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
1 d
Lidl se trefil do černého. Majitelé elektromobilů vykupují z regálů nejlepší příslušenství roku. Ostatní řidiči si mnou oči

Lidl se trefil do černého. Majitelé elektromobilů vykupují z regálů nejlepší příslušenství roku. Ostatní řidiči si mnou oči

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
1 d

Kvíz o slavných večerníčcích: Pokud uspějete, patříte mezi skutečné znalce pohádek

Kvíz o slavných večerníčcích: Pokud uspějete, patříte mezi skutečné znalce pohádek

Na Čechy se valí další zdražení plynu. Domácnosti si od ledna v průměru 700 korun

Na Čechy se valí další zdražení plynu. Domácnosti si od ledna v průměru 700 korun

Nakupujete na internetu? Při vracení nevhodného zboží možná zbytečně platíte poplatek za dopravu

Nakupujete na internetu? Při vracení nevhodného zboží možná zbytečně platíte poplatek za dopravu

Retro kvíz o obchodech za socialismu: Jak fungoval běžný nákup, dnes ví jen pamětníci

Retro kvíz o obchodech za socialismu: Jak fungoval běžný nákup, dnes ví jen pamětníci

Nový řetězec v Česku: Prodejce kosmetiky před Vánocemi otevřel svůj první obchod

Nový řetězec v Česku: Prodejce kosmetiky před Vánocemi otevřel svůj první obchod
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #řidič
  • #policie
  • #elektromobil
  • Na silnicích se objevuje nový zelený rychlostní limit. Zjistili jsme, co znamená
  • Váš řidičský průkaz bude ovlivněn novými pravidly EU: Co a kdy se změní? Počítejte s aplikací v mobilu

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #ac-spart-praha
  • #fotbal
  • #fc-viktoria-plzen
  • Součkův pád. Spílají mu fanoušci, v Anglii ho odstavili na druhou kolej
  • Spoluhráč Bergera a Šmicera z Liverpoolu vyhlásil bankrot. Fotbalem přitom vydělal balík

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #zahraniční celebrity
  • #slovenské celebrity
  • #Ivana Gottová
  • Mizivý důchod Valérie Zawadské ji nutí pracovat, i když by měla být na odpočinku. Neměla by ani na cigarety
  • Jako člověk byl trochu zvláštní: Král Kazisvět ztvárňoval hlavně záporáky. Jeho osobní život se ale nemohl lišit více

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #kuřecí maso
  • #med
  • #cukr
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #herec
  • #počasí
  • Lela Vémola o manželské krizi: Vánoce stráví rodina i tak pohromadě
  • Na věčnost odešel herec, který zářil v rolích padouchů. Našli ho v jeho bytě, ale už nejevil známky života

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #jiří procházka
  • #oktagon
  • #ufc
  • Losene Keita popichuje UFC. Kvůli čekání na zápas si prý musel najít vedlejšák
  • Will Fleury promluvil o Budayovi, McGregorovi i cestě za obhajobou titulu
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.