Majerová Zahradníková vyvrátila tvrzení, že Trikolora podporuje kroky Putina. Podle ní je důležité najít mírové řešení

Předsedkyně Trikolory Putinovu agresi jasně odsuzuje. Prý byla její slova vytržena z kontextu.

i Zdroj fotografie: S vědomím Zuzany Majerové Zahradníkové / Facebook
                   

Mezi veřejností v posledních dnech kolovaly informace, že je snad Trikolora pro válku na Ukrajině. Předsedkyně této strany Zuzany Majerové Zahradníkové jsme se zeptali, jak to tedy je.

Na sociálních sítích kolovalo, že Trikolora snad schvaluje agresi Vladimira Putina na Ukrajině, je to pravda?

Důrazně se ohrazuji vůči jakémukoli nařčení některých „rádobypolitiků“, že prý snad Trikolora podporuje kroky Ruska. Nikdy a nikde jsme nic takového neřekli ani nenapsali!

Jak to tedy je?

Trikolora odsuzuje jakoukoli agresi, válku či vpád na území. V dnešní době je však bohužel velmi snadné vytrhávat věty z kontextu. Svět není černobílý a bez kouře není ohně. Vždy je špatně, když namísto diplomacie hovoří zbraně. Jakákoli VÁLKA je čiré ZLO, protože v ní umírají nevinní lidé.

Jaká cesta podle vás povede k ukončení konfliktu?

Pokud chtějí vrcholní politici ukončit tuto válku, musí neprodleně zasednout k jednacímu stolu a najít mírové řešení. Je to v zájmu nás všech.

Když na chvíli odhlédneme od války, jak zatím hodnotíte dosavadní práci nové vlády?

Fialova vláda zatím porušila takřka všechny svoje předvolební sliby. Na prvním místě, že nebude zavádět žádné lockdowny či výjimečné stavy. Pandemický zákon v podobě, jak jej vláda bruselské pětky na sílu protlačila ve Sněmovnou, je ještě něco horšího. Je to cesta k totalitě.

Proč jste proti pandemickému zákonu?

Protože to celé už dávno není o zdravotnictví, ale o obraně občanských svobod. Ale ten kšeft je pro některé zainteresované tak nekonečně výnosný, že ho budou za každou cenu dál natahovat.

Kritika je jedna věc, druhá jsou konkrétní kroky. Co byste tedy dělala Vy, pokud byste měla tu možnost? Zůstaňme u pandemického zákonu a „covidových“ krocích…

Je to vcelku jednoduché. Trikolora šla do voleb s heslem: „Nemocné léčit, ohrožené chránit, zdravé nechat normálně žít“. Není na tom potřeba vůbec nic měnit. To nekonečné protahování nesmyslných a nelogických opatření, zbytečné testování a zbytečné karantény zdravých lidí, pouze dál a dál prohlubují ekonomické ztráty a ničí soudržnost společnosti.

iZdroj fotografie: Úřad vlády ČR
Petr Fiala

Nedávno jste na Twitteru sdílela názor ekonoma Ševčíka o tom, že Evropská unie buduje komunistickou společnost. Opravdu si to myslíte, proč?

Je to samozřejmě nadsázka, ale racionální jádro to má. Někteří naši zastydlí antikomunističtí bojovníci sice dál bojují již vyhranou studenou válku, ale všechny ty levičácké šílenosti se na nás už dávno nevalí z východu, nýbrž z Bruselu. Fantazie pokrokářů, kteří dnes ovládají Evropskou unii, je nekonečná. Někdy už to má podobu čirého šílenství.

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Martin Duplák

Bývalý redaktor webu ČT24, jehož koníčkem, a dlouhodobě i denní prací, jsou ekonomika a finance. Zaměřuji se také na kulturu a osobnosti.

Zobrazit další články