udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Kdo si vše včas nevyřídí u své banky, přijde v roce 2024 o spoustu peněz. Týká se to statisíců Čechů. Vás také?

Kdo si vše včas nevyřídí u své banky, přijde v roce 2024 o spoustu peněz. Týká se to statisíců Čechů. Vás také?

3. února 2024
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Češi, kteří mají penzijní spoření a dostávají příspěvky od státu by si měli dát pozor, aby o peníze nepřišli. Zjistěte, co udělat, aby vám stát i nadále peníze posílal.

penize penize bankovky
Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247

Obsah článku

  1. Jaké novinky nastanou?
  2. Kdo si vše nevyřídí sám, přijde o spousty peněz

O změnách, které letos nastanou v systému penzijního spoření psaly Události247 již dříve. Důsledky tohoto vládního kroku pro mnohé Čechy rozhodně nebudou příjemné. Nejenže někteří z těch, kteří budou chtít kvůli změněným podmínkám spoření předčasně ukončit přijdou o naspořené částky. O spoustu peněz přijdou i ti, kteří si u své banky včas nevyřídí jednu věc. Netýká se toto riziko náhodou i vás?

Jaké novinky nastanou?

Zásadní změnou, kterou novinky v důchodovém spoření přinesly je navýšení minimálních vkladů. Namísto současných 300 korun bude minimální hranice vkladu, za který lidé dostanou od státu příspěvek 500 korun, píše web Peníze. Celkově chce pak stát lidi motivovat k vyšším vkladům i tím, jak vysoké příspěvky jim bude dávat. Například za vklad 500 korun dodanou namísto 130 korun příspěvek jen 100 korun. Naopak za vyšší vklad 1700 korun Čechy čeká odměna 340 korun místo dosavadních 230 korun.

Od 1.7.2024 – státní příspěvek na penzijní spoření bude dosahovat vždy 20 procent z ukládané částky (max 340 Kč) pic.twitter.com/WbeGandgXh

— Petr Filip (@PetrFilipCz) January 17, 2024

Ruku v ruce s touto novinkou jde i fakt, že lidé, kteří mají nastavený trvalý příkaz na tyto vklady, si u banky či ve svém internetovém bankovnictví budou muset vyřídit jeho navýšení. To ale nestačí. „Změnu měsíčně ukládané částky, která je napsaná ve smlouvě, je vždy nutné komunikovat předem s příslušnou penzijní společností,“ uvedl pro web iDnes investiční analytik Broker Trust Pavel Beneš.

Kdo si vše nevyřídí sám, přijde o spousty peněz

Je tak evidentní, že pokud se lidé nechtějí ochudit o nemalé částky peněz, musí být aktivní a sami se o věci zajímat. Kdo to neudělá, ten přijde o nemalé sumy, které by na státních příspěvcích mohl získat. Zejména lidé, kteří dosud do spoření vkládali jen minimální částky by totiž od července, kdy změny začnou platit od státu nedostávali ani korunu. Pro příklad – člověk, který si dosud spořil 400 korun měsíčně tak v případě, že částku nezmění každý rok bude přicházet o 1320 korun, které dosud získával na státních příspěvcích.

penize bankovky 5
Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Pokud s někteří lidé své vklady ve spoření nenavýší, přijdou o státní příspěvky

Všechny tyto změny se přitom dotknou obrovské části lidí. Jak uvádí web České noviny, na konci prvního čtvrtletí loňského roku si v tomto takzvaném III. pilíři spořilo 4,363 milionu lidí. Množství státních příspěvků, které lidé za první 3 měsíce loňského roku dostali pak činilo 1,9 miliardy korun.  

Štítky
#penzijní spoření #státní příspěvky
Spoříte si i vy ve III. pilíři? Napište nám do komentářů pod článkem

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Policie nasadila tajné dodávky: Sledují, kdo kouká do mobilu, a pokutují přímo za jízdy. Od zítra pozor na tyto značky a barvy

Policie nasadila tajné dodávky: Sledují, kdo kouká do mobilu, a pokutují přímo za jízdy. Od zítra pozor na tyto značky a barvy

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
Právě teď
Nejdříve dostanete 2 000 Kč za stěrač, pak přijdete o auto i byt. Pozor na nový trik zlodějů u nákupních center

Nejdříve dostanete 2 000 Kč za stěrač, pak přijdete o auto i byt. Pozor na nový trik zlodějů u nákupních center

AUTOZIVE.cz
AUTOZIVE.cz
Právě teď
Proč Vydra s Bouškovou nemají děti: Herečka prý kvůli těhotenství málem zemřela. Další pokus nechtěli riskovat

Proč Vydra s Bouškovou nemají děti: Herečka prý kvůli těhotenství málem zemřela. Další pokus nechtěli riskovat

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
Právě teď
Co se stalo s Petrem Kolářem: Absolvoval duševní očistu na venkově a je z něj děda. Zpěvu se stále věnuje naplno

Co se stalo s Petrem Kolářem: Absolvoval duševní očistu na venkově a je z něj děda. Zpěvu se stále věnuje naplno

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
Právě teď
S kým žije Ondřej Sokol: Po neúspěšném manželství se zamiloval do mladé Nikol. Dělí je věkový rozdíl 21 let

S kým žije Ondřej Sokol: Po neúspěšném manželství se zamiloval do mladé Nikol. Dělí je věkový rozdíl 21 let

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
15 m

Firma za vás bude spořit na důchod. Vybrané pracovní profese si už nemusí šetřit peníze, udělají to za ně ostatní

Firma za vás bude spořit na důchod. Vybrané pracovní profese si už nemusí šetřit peníze, udělají to za ně ostatní

900 000 Čechů hrozí, že od 1. července začnou přicházet o své peníze. Stát si totiž vymyslel novinku, která se lidem nelíbí

900 000 Čechů hrozí, že od 1. července začnou přicházet o své peníze. Stát si totiž vymyslel novinku, která se lidem nelíbí

Varování: 900 000 Čechů hrozí, že přijdou o velkou spoustu peněz. Rychle si ověřte, zda to v roce 2024 nehrozí i vám

Varování: 900 000 Čechů hrozí, že přijdou o velkou spoustu peněz. Rychle si ověřte, zda to v roce 2024 nehrozí i vám
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #elektromobil
  • #pokuta
  • #řidič
  • Automechanici tohle tlačítko v autě doslova nenávidí: „Když ho řidič nepoužívá, motor jeho auta vydrží dvakrát déle“
  • Kontroverzní návrh se dotkne všech řidičů, co na to říkají Češi? Zdanění velkých aut do metropole odsuzují

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #hokej
  • #sk-slavia-praha
  • #mma
  • Slavný fotbalový reprezentant zahynul při nehodě. Byl součástí neporazitelného týmu
  • Hokejový reprezentant, který hrál s Jágrem, se předávkoval

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #Lela Vémolová
  • #slovenské celebrity
  • #Dara Rolins
  • S kým žije Ondřej Sokol: Po neúspěšném manželství se zamiloval do mladé Nikol. Dělí je věkový rozdíl 21 let
  • Patricie Solaříková žije v podkroví prvorepublikové vily. „Chatu“ si koupila na Kanárech

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #med
  • #cukr
  • #kuřecí maso
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #počasí
  • #herec
  • Listopadová předpověď počasí: Ani meteorologům se to nelíbí
  • Dobré zprávy pro vážně nemocnou Markétu Konvičkovou: Lékaři jí dali povolenku

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #ufc
  • #jiří procházka
  • #oktagon
  • Boxerský šampion překvapil upřímností: Bivol uznal, že v pouličním souboji by neměl proti Khabibovi šanci
  • Ovlivňuje sledování MMA vývoj dětí? Podle Procházky i psychologa rozhoduje rodina
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.