Balení italské kávy za 5 korun: Lidl přišel s obrovskými slevami. Pospěšte si, než se vše vykoupí

Nakoupit levně se dá i v časech drahoty. Stačí využít slev, které některé obchodní řetězce zákazníkům čas od času poskytují.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Balení italské kávy v přepočtu za pět korun? Nejedná se o vtip, ale o novou slevu v známém obchodním řetězci Lidl. Podle serveru Fakt to ale má háček. V tomto článku vám představíme podmínky akce známého obchodního řetězce, který se pro zmíněnou slevovou mánii rozhodl v sousedním Polsku.

Káva za 5 Kč? Ano, má to ale háček

K něčemu podobnému se nyní uchýlil i konkurenční řetězec s názvem Biedronka. Ačkoliv se může na první pohled zdát, že slevy, které nabízí polské řetězce jsou pro české spotřebitele zbytečné, opak je pravdou. Jak je obecně známo, řada Čechů vyráží každý den do sousedního Polska za mnohem levnějšími, a často i kvalitnějšími potravinami, než najdeme v obchodech v Česku. Na Událostech247 jsme o tom koneckonců informovali už letos v dubnu.

Nákupy v Polsku nebyly nikdy výhodnější: K sousedům se dá z Česka dopravit za 10 korun

Pojďme ale zpátky ke slevám v zmiňovaných řetězcích. Milovníci kávy zajisté ocení stávající akci, kterou oznámil Lidl. V nabídce má totiž Lavazza kávu za symbolický 1 zlotý, což je v přepočtu zhruba 5 Kč. Podle zjištěných informací, které přinesl server Fakt, platí ovšem nabídka pouze v určité dny. Slevu navíc mohou využít pouze zákazníci, kteří za nákup utratí minimálně 199 PLN (necelých 1 100 Kč). Dosáhnout této částky za nákup však není, obzvlášť vzhledem k stávajícím cenám potravin, zas tak velký problém. Káva je dostupná v balení 250g.

Podle letáku navíc polský Lidl snížil i cenu červené papriky. Momentálně je dostupná za 4.99 PLN za kilogram s aplikací Lidl Plus, což vychází na necelých 27 Kč. Světlé hrozny stojí o 54 % méně, prodávají se tak za 6.89 PLN (37 Kč). S Lidl aplikací si můžete koupit i zlevněný řepkový olej za 5.39 PLN (29 Kč). Pokud navíc koupíte dvě lahve oleje, a k tomu ještě vepřovou kýtu, vyjde vás to celkem po slevě v přepočtu na skvělých 54 korun.

Nejenom Lidl, ale i Biedronka

Pokud ovšem plánujete například grilovat s přáteli, můžete využít některou z nabídek zmíněného polského řetězce Biedronka. Zlevnily tam totiž hlavně uzeniny a nápoje, které jsou vhodné právě na grill párty. Coca-Colu 330 ml tam můžete najít například za v přepočtu necelých 12 Kč, pokud si zakoupíte alespoň tři plechovky. Biedronka ovšem výrazně zlevnila i párky, Nutellu, pšeničnou mouku, či zmíněné uzené výrobky.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Biedronka je v Polsku známým obchodním řetězcem

Hlavní motivací vydat se do Polska jsou přirozeně, jak jsme koneckonců psali výše, levné potraviny. Nyní se ovšem zdá, že tamní řetězce nekončí a snaží se očividně zlevnit téměř vše. Zůstává ovšem otázkou, zda podobné slevy budou dostatečnou motivací pro Čechy, kteří dosud za nákupy k polským sousedům nejezdí.

Jezdíte nakupovat do Polska? Podělte se o to s námi dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články