udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Pokud třetina příjmů vaší domácnosti nestačí na zaplacení bydlení, může vám pomoct stát s příspěvkem na bydlení

Pokud třetina příjmů vaší domácnosti nestačí na zaplacení bydlení, může vám pomoct stát s příspěvkem na bydlení

22. července 2023
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Mnoho lidí už kvůli zdražování nemá příliš možností, kde ještě ušetřit. Pomoci by jim mohl státní příspěvek určený domácnostem s napjatými rozpočty.

penize bankovky
Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247

Obsah článku

  1. Nárok na příspěvek má mnoho Čechů
  2. Získání dávek se výrazně zjednoduší

V době vysoké inflace musí velká část českých domácností šetřit na všech aspektech života. U mnohých úspory spočívají nejen v šetření energiemi, ale také třeba v nákupech levnějších potravin. I přesto mají ale někteří problém vyjít se svými financemi a mohou tak uvažovat i o krajních možnostech, jako je hledání levnějšího bydlení. Pomoci jim přitom může stát, od kterého mohou domácnosti, které splní podmínky určené státem, dostat příspěvek na bydlení.

Nárok na příspěvek má mnoho Čechů

Škála sociálních dávek je v Česku široká. Zatímco na některé jen tak někdo nedosáhne, jiné jsou určené pro široké spektrum obyvatel. Příkladem je příspěvek na bydlení. Podmínkou pro jeho získání je, že výdaje, které jednotlivá domácnost zaplatí za bydlení přesahují 30 procent čistých příjmů, píše web Peníze.

dum rodinny obydli domov
Zdroj fotografie: Takmocsekretovanej! / Creative Commons / CC BY
Na příspěvek na bydlení mají nárok lidé žijící ve vlastním i nájemním bydlení

Výše přídavku se samozřejmě odvíjí od řady parametrů jako je počet členů v domácnosti, výše výdělku či nákladů za bydlení. Jednat se však může skutečně o znatelnou pomoc. Jak uvádí web Novinky, příspěvek může dosahovat i téměř 25 tisíc korun. To platí především pro domácnosti, které nemají žádné příjmy. Průměrná výše příspěvku v červnu dosáhla 6 134 korun, jak na svém webu uvádí MPSV. Vyřízení příspěvku trvá určitou dobu a lidé tak musí počítat s tím, že peníze uvidí až s odstupem několika týdnů či měsíců.

Získání dávek se výrazně zjednoduší

Jak píše web Novinky, žadatelé o příspěvek na bydlení už od července nemusí na úřadu práce osobně předkládat informace o svých příjmech. Namísto toho si úředníci potřebné údaje vyžádají přímo od zaměstnavatelů a lidem tak ubyde další byrokratická zátěž. Tyto změny se navíc týkají také dalších dávek, například přídavků na děti.

Lucie Cochlarová
8. dubna 2023

Mnozí zaměstnanci se měsíčně obírají o tisíce korun, aniž by o tom věděli. Mohou si přitom zažádat o příspěvek na dojíždění do práce

Mnozí zaměstnanci se měsíčně obírají o tisíce korun, aniž by o tom věděli. Mohou si přitom zažádat o příspěvek na dojíždění do práce

Příspěvek na bydlení pak zdaleka není jediný způsob, jak stát může lidi v ekonomické tísni podpořit. Mnozí Češi si mohou zažádat třeba o příspěvek na dojíždění do práce, jak v minulosti psaly Události247. Ten přitom v případě vzdálených lokalit může dosahovat i několika tisíc korun měsíčně, což už je pro mnohé skutečně citelná pomoc.

Štítky
#příspěvek #příspěvek na bydlení #státní příspěvky
Žádali jste si někdy o příspěvek na bydlení? Napište nám to dole v komentářích

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Zemřela v izolaci: Vlastu Janečkovou zničil alkohol. Poslední dny v léčebně už ani nebyla schopná vzít telefon

Zemřela v izolaci: Vlastu Janečkovou zničil alkohol. Poslední dny v léčebně už ani nebyla schopná vzít telefon

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
Právě teď
Jan Kraus opět ukázal, že posmívání je mu blízké. Tentokrát naložil Štefanu Margitovi

Jan Kraus opět ukázal, že posmívání je mu blízké. Tentokrát naložil Štefanu Margitovi

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
Právě teď
Vánoce rád tráví na chalupě z roku 1903: Petr Vondráček si ji přizpůsobil, aniž by se vytratilo kouzlo vzpomínek

Vánoce rád tráví na chalupě z roku 1903: Petr Vondráček si ji přizpůsobil, aniž by se vytratilo kouzlo vzpomínek

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
Právě teď
Jorga Kotrbová byla na dceru sama. Tamara po ní sice nezdědila jméno, zato herecký talent ano

Jorga Kotrbová byla na dceru sama. Tamara po ní sice nezdědila jméno, zato herecký talent ano

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
19 h
Návrat do Smetanovy Lhoty. Legendární kanonýr Koller pro partnerku postavil sídlo za miliony

Návrat do Smetanovy Lhoty. Legendární kanonýr Koller pro partnerku postavil sídlo za miliony

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d

Právě se děje: Stát rozdává žadatelům 285 000 Kč na nákup nového auta. Splnění podmínek na získání příspěvku je snadné

Právě se děje: Stát rozdává žadatelům 285 000 Kč na nákup nového auta. Splnění podmínek na získání příspěvku je snadné

Vybraná skupina Čechů má od státu nárok na 17 300 každý měsíc. O peníze si stačí požádat

Vybraná skupina Čechů má od státu nárok na 17 300 každý měsíc. O peníze si stačí požádat

Všichni Češi pojištění u VZP mohou ještě letos získat tisíce Kč. Pospěšte si, nabídka je časově omezená

Všichni Češi pojištění u VZP mohou ještě letos získat tisíce Kč. Pospěšte si, nabídka je časově omezená
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #elektromobil
  • #policie
  • #motor
  • Balíček 61,5 milionu Kč na pořízení či výměnu auta: Platí pro ojetiny i předváděčky. Takovou možnost Češi ještě neměli
  • Postavili jsme proti sobě první a poslední Renault 5. Přesně 50 let však ukázalo na jedno překvapení

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #sk-slavia-praha
  • #ac-spart-praha
  • #hokej
  • Návrat do Smetanovy Lhoty. Legendární kanonýr Koller pro partnerku postavil sídlo za miliony
  • Bývalý hráč Barcelony je podezřelý z podvodu. Do rumunského klubu měl poslat své dvojče

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #slovenské celebrity
  • #Dara Rolins
  • #zahraniční celebrity
  • Jan Kraus opět ukázal, že posmívání je mu blízké. Tentokrát naložil Štefanu Margitovi
  • Vánoce rád tráví na chalupě z roku 1903: Petr Vondráček si ji přizpůsobil, aniž by se vytratilo kouzlo vzpomínek

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #kuřecí maso
  • #cukr
  • #med
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #počasí
  • #herec
  • Utajený život Jorgy Kotrbové: Zlatovláska, která utekla ze světa slávy
  • Dobrman z útulku agresivně odhodil malou holčičku do trávy. Po sléze si jeho majitelka uvědomila, proč se to stalo

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #jiří procházka
  • #ufc
  • #oktagon
  • Nestydí se. Krásná bojovnice Kay Hansen ráda provokuje svými odhalenými křivkami
  • Kincl si znovu rýpl do Vémoly: Jsem lepší sportovec než on. Po zápase se mnou byl dobitý jako nikdy
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.