udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Všemi oblíbený český obchod navždy končí. Milovali jsme to tam, už tam ale nikdy nenakoupíme

Všemi oblíbený český obchod navždy končí. Milovali jsme to tam, už tam ale nikdy nenakoupíme

13. dubna 2024
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Obchod, do kterého si pro své oblíbené lahůdky s oblibou chodilo mnoho Čechů, zavřel. Víte, o který jde?

nakup nakupni kosik obchod
Zdroj fotografie: Santeri Viinamäki/ Creative Commons / CC-BY-SA

Obsah článku

  1. Který obchod zavírá tentokrát?
  2. Proč lahůdkářství skončilo?

Poslední roky gastronomickým podnikům příliš nepřály. Nejdříve tu byla pandemie koronaviru a s ní spojené lockdowny, poté přišla energetická krize a navrch obrovská inflace. Mnozí provozovatelé tak museli své podnikání výrazně omezit či dokonce zavřít. Aktuálně do jejich řad přibyl další oblíbený gastro obchod, na který mnoho Čechů nedalo dopustit.

Který obchod zavírá tentokrát?

Jedná se o pražské lahůdkářství Zlatý kříž. Šlo přitom o skutečnou ikonu. Jak před pár lety psal web Aktuálně, tento obchod měl v Praze stoletou tradici a zákazníci zde mohli vybírat zhruba ze 70 druhů chlebíčků. Nyní je ale konec a ti, jež toto místo milovali, už si zde nejspíš nikdy nic nekoupí.

chlebicky lahudky
Zdroj fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / CC-BY-SA
Oblíbené chlebíčky už si lidé v lahůdkářství Zlatý kříž nekoupí

Jak informuje web iDnes, toto známé lahůdkářství Zlatý kříž definitivně ukončilo svou činnost. Problémy, jež obchod měl byly podle všeho dlouhotrvající. Jak dále píše web iDnes, podle dat portálu Justice.cz lahůdkářství bylo od 26. ledna 2024 zařazeno do procesu likvidace.

Proč lahůdkářství skončilo?

Bývalí provozovatelé se k věci nevyjádřili, takže o důvodech konce lze pouze spekulovat. Někteří mají za to, že svůj podíl na tom mohl mít vysoký nájem či všeobecně nízké prodeje zapříčiněné ubývající klientelou. „Praha 1 se zkrátka vylidňuje a pekařství i lahůdkářství postupem času zavírá. Nyní se daří hlavně těm, kteří se soustřeďují na nabídku pro zahraniční turisty,“ řekla pro server iDnes Martina Lazarová z výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života na Praze 1.

Konec legendárního lahůdkářství Zlatý kříž v Jungmance mi připomněl fakt, že korporátní manažeři jsou málokdy ideální budovatelé nových firem.

Zkušenému harcovníkovi Radomíru Lašákovi (ex-KB, ex -e Banka, ex-ČEZ, ex- ČSA) se nepovedl ani startup Glogster (cloudová… pic.twitter.com/JP6kdgXmiP

— weblog20.substack.com (@weblog20) April 4, 2024

Na závěr zmiňme, že s problémy se v Česku v nedávné době potýkalo více obchodů prodávajících lahůdky. Loni například server Deník informoval o tom, že v Českých Budějovicích zavřela Restaurace Karla IV., kam lidé s oblibou chodili na obědy či pro chlebíčky. Před několika měsíci ukončil svůj provoz i výrobce masa a lahůdek Gurmán Sedlnice na Novojičínsku, píše web Deník. A jiné známé lahůdkářství, Libeřské lahůdky v Praze, loni alespoň zvýšilo ceny, aby se na trhu udrželo, jak informovaly Události247.

Štítky
#obchody
Navštívili jste někdy lahůdkářství Zlatý kříž? Napište nám o tom do komentářů

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Eva Horká měla po rolích princezen dobře našlápnuto, láska ji ale zničila. Roky se topila v depresích

Eva Horká měla po rolích princezen dobře našlápnuto, láska ji ale zničila. Roky se topila v depresích

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
1 h
Synové Tatiany Dykové mají velké sny. Nejstarší propadl vzdělávání, Alois má hudební nadání po Vojtovi

Synové Tatiany Dykové mají velké sny. Nejstarší propadl vzdělávání, Alois má hudební nadání po Vojtovi

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
1 h
Přepych za všechny prachy: Milardář Chlad kvůli domu na Tenerife prodal jachtu a vzal si dokonce i půjčku

Přepych za všechny prachy: Milardář Chlad kvůli domu na Tenerife prodal jachtu a vzal si dokonce i půjčku

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
1 h
Ze staré chaty udělal moderní vilu: Petr Janda na všem pracoval postupně. Dominantou je skleněná kopule jako strop

Ze staré chaty udělal moderní vilu: Petr Janda na všem pracoval postupně. Dominantou je skleněná kopule jako strop

VIPZivot.cz
VIPZivot.cz
6 h
Prestižní meta pro českého hokejového dělostřelce. Na jeho ránu nemá nikdo na světě

Prestižní meta pro českého hokejového dělostřelce. Na jeho ránu nemá nikdo na světě

sportyzive.cz
sportyzive.cz
5 h

Provalilo se, jak nás obchodní řetězce obírají o peníze. Na jediném nákupu přijdete o stovky Kč a ani si toho nevšimnete

Provalilo se, jak nás obchodní řetězce obírají o peníze. Na jediném nákupu přijdete o stovky Kč a ani si toho nevšimnete

Konec slev v obchodech: Zákazníci absolutně nechápou, jak si to jen můžou dovolit? Platit se bude jen plná cena

Konec slev v obchodech: Zákazníci absolutně nechápou, jak si to jen můžou dovolit? Platit se bude jen plná cena

Ikea stahuje z prodeje jedny z nejoblíbenějších produktů. Zbavte se jich, než si přivodíte vážný úraz

Ikea stahuje z prodeje jedny z nejoblíbenějších produktů. Zbavte se jich, než si přivodíte vážný úraz
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #david kubrt
  • #servis
  • #řidičský průkaz
  • Čech, který navrhuje auta pro LEGO: Nová stavebnice bere dech celé zemi. Automobilka mu dala volnou ruku
  • Policie a nové návleky na bezpečnostní pásy. Budeme je muset povinně vozit? Ukázali, jak vypadají a proč mění osudy

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #coronavirus
  • #sk-slavia-praha
  • #fotbal
  • Prestižní meta pro českého hokejového dělostřelce. Na jeho ránu nemá nikdo na světě
  • Tenistka Plíšková dráždí mužskou populaci. Zazářila v obtaženém tílku bez podprsenky

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #Dara Rolins
  • #slovenské celebrity
  • #zahraniční celebrity
  • Eva Horká měla po rolích princezen dobře našlápnuto, láska ji ale zničila. Roky se topila v depresích
  • Synové Tatiany Dykové mají velké sny. Nejstarší propadl vzdělávání, Alois má hudební nadání po Vojtovi

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #cukr
  • #med
  • #kuřecí maso
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #letadlo
  • #počasí
  • #herec
  • Šestiletá Anička žije s extrémně vzácnou nemocí, která jí denně komplikuje život
  • Když mě podvedl, chtěla jsem mu odpustit… Ale neudělala jsem to

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #oktagon
  • #jiří procházka
  • #ufc
  • Tvrdý loket z otočky a smrtící rána na konec. Američan Pettis neměl s Rusem žádné slitování
  • Sivák žije na plný plyn. Denně tráví hodiny v gymu, ale není výjimkou, když z baru odchází jako poslední
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.