Je to tady: Známé české potraviny zdraží. Připravte si peněženky, tohle nebude jen tak

Zdražování se v posledním roce nevyhnulo asi žádné oblasti. Výrazně jej lidé pocítili zejména u nakupování potravin.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

Zdražování trápí nejen obyvatele Česka již řadu měsíců. Hojně diskutovanou oblastí jsou kvůli tomu i potraviny, jež inflace zasáhla skutečně výrazně. Podle webu Echo24 patří Česko dokonce k zemím, kde potraviny v posledních měsících zdražily nejvíc v celé Evropě. Mnozí se tak snaží všemožně ušetřit, třeba i prostřednictvím online nákupů levných potravin z Polska, jak nedávno psaly Události247. Nyní dramatické zvýšení cen čeká další známé české pochoutky. Lidé by si tak při nakupování měli připravit plné peněženky.

Potraviny zdražily všude

Vedle růstu cen základních surovin jsou samostatnou kapitolou podnikatelé v gastronomii. Mnohým restauracím již na začátku roku hrozilo, že budou muset zavřít, jak psaly Události247. Ty, které se zachránily pak musely rapidně zdražit a výjimkou tak v dnešní době není ani zaplatit za oběd kolem 200 korun, píše web iDnes.

Každá druhá restaurace v Česku může letos zavřít: Kdo přežije, ten bude muset zdražit

Nyní zdražování ohlásila také oblíbená síť českého lahůdkářství – Libeřské lahůdky, píše web PrahaIN. Prodejny, jež se nachází po celé Praze si za dobu svého působení oblíbilo mnoho Čechů. Velký zájem je zde nejen o klasické chlebíčky, ale i další pochoutky, jež jsou pro lahůdkářství typické. I zde však musí na aktuální ekonomickou situaci reagovat a zvedají proto ceny svých produktů.

Zvýšení cen je za rohem

Ačkoli Libeřské lahůdky se i přes ekonomickou krizi pyšní stále vysokou návštěvností, zdražování se nevyhnou. Že udržení lákavých cen nebude jen tak si ostatně nemohli myslet ani sami zákazníci. Podle manažerky marketingu a komunikace Libeřských lahůdek Martiny Bauerové nastalo výraznější zdražení od září.

i

„Všeobecně se snažíme zdražovat opravdu jen tehdy, pokud je to nezbytné. Často prodáváme produkty s menší marží, než bychom si přáli, tak aby si chlebíček mohl dopřát opravdu každý,“ uvedla pro web PrahaIN s tím, že nyní již ale nastala chvíle, kdy je zvýšení cen zkrátka nutné. Zdá se tak, že oblíbený chlebíček za pár korun už si zde lidé nejspíš nekoupí.

Chodíte rádi do prodejen lahůdek? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články