Poplatek za používání internetu: Nově ho budou platit všichni tito Češi. Nejde o malé částky, připravte se

V oblasti digitálních technologií a internetu neustále přibývají nějaké novinky. Aktuálně se jedná o spuštění placené verze oblíbeného vyhledávače. Víte jakého?

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Na internetu a různých aplikacích tráví čím dál více lidí čím sál více času. Není se tak čemu divit, že přibývá placených služeb a i ty, které bývaly zdarma, se začínají zpoplatňovat. Před časem například zavedla placenou verzi Facebooku a Instagramu společnost Meta, jak psaly Události247. A nyní se k podobnému kroku uchýlila také firma Google.

Vyhledávání na internetu i za poplatek

Pokud se nyní obáváte, že už si na internetu nic nenajdete bez toho, abyste za použití vyhledávače zaplatili, pak vás můžeme uklidnit. Základní podoba Google Chrome bude i nadále zdarma. Kromě ní ale od 12. dubna společnost spustila také placenou verzi nazvanou Chrome Enterprise Premium, informuje web Mobilizujeme.

Od té základní se placený Google liší hned v několika aspektech. Například má disponovat vyšší bezpečnostní ochranou uživatelů. Jde především o hloubkové skenování malwaru, filtrování URL adres podle kategorií webů a prevenci ztráty dat,“ uvádí server Chip. Toto posílení bezpečnostních funkcí by měli využít nejen firmy, ale třeba také jednotlivci, kteří pracují z domova a jejich zařízení tedy není spravované  žádnou centrální IT službou. S placenou verzí Google vyhledávače by však i tyto počítače měly být chráněny.

Co dalšího placená verze umí?

Hlavním cílem, který nová verze vyhledávače má, jsou firmy. Jak uvádí web Mobilizujeme, vyhledávač obsahuje funkce, které právě ve firemním prostředí najdou své využití. Jde například o možnost nastavit omezení, které soubory a dokumenty mohou zaměstnanci nahrát nebo vytisknout. Kromě toho je možné Chrome Enterprise Premium propojit i s dalšími bezpečnostními produkty od Google i od třetích stran, například s funkcí Google Workspace. To opět zvyšuje možnost využití v různorodých podnikových prostředích.

iZdroj fotografie: The Pancake of Heaven! / Creative Commons / CC BY-SA
Placená verze Google vyhledávače má název Chrome Enterprise Premium

A kolik tedy vyhledávání na internetu pomocí Google Chrome Enterprise Premium stojí? Jak píše server Chip, cena za předplatné je 6 dolarů měsíčně, což odpovídá přibližně 140 korunám. V ročním souhrnu by pak tato služba uživatele vyšla na 1680 korun.

Jaký vyhledávač používáte nejčastěji? Napište nám o tom do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články