udalosti247.cz
  • Doprava
  • Finance
  • Spotřebitel
udalosti247.cz
  • Doprava
    • Auto
    • Dálnice
    • Řidiči
    • Nafta
    • Parkování
    • Další »
  • Finance
    • Peníze
    • Pokuta
    • Poplatek
    • Důchody
    • Mince
    • Další »
  • Spotřebitel
    • Maso
    • Nakupování
    • Potraviny
    • Restaurace
    • Závadné potraviny
    • Další »
Sledujte nás:
Všechny rubriky »
udalosti247.cz » Spotřebitel » Přehled všech důležitých potravin, které brzy nevídaně zdraží. Lidé už si začínají dělat hromadné zásoby. Prý to bude velmi zlé

Přehled všech důležitých potravin, které brzy nevídaně zdraží. Lidé už si začínají dělat hromadné zásoby. Prý to bude velmi zlé

14. června 2024
Daniel Procházka
[email protected]

Podstatným článkem redakčního týmu webu Události24/7.cz je specialista na počasí a přidružené oblasti, Daniel Procházka, který se na našem široce zaměřeném webu pohybuje už pěknou řádku let. Daniel se věnuje především každodennímu spravování čtenářů o meteorologické situaci u nás i v Evropě. Vždycky ho podle jeho vlastních slov přitahoval divoký charakter přírody a její nepředvídatelnost a nespoutanost. I z toho důvodu se přes původně pouhé psaní meteorologických předpovědí dostal až k článkům o přírodních katastrofách, náhlých změnách počasí až třeba po nevídaných přírodních úkazech. Zároveň ale neskrývá ani svoji klidnější stránku, která má na Událostech na starost naopak články o bydlení a zahradě, které se řadí k jeho předním volnočasovým aktivitám.

Zdražování nejrůznějších komodit se už stalo běžnou součástí našich životů. Pojďme se podívat, co byste si raději měli nakoupit do zásoby.

nakup nakuovani nakupni kosik potraviny jidlo obchod supermarket
Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247

Obsah článku

  1. Nejvíce podražilo ovoce a zelenina
  2. Je dobré si udělat zásoby některých potravin

Výkyvy cen jednotlivých potravin mohou mít různé příčiny. Předevsím u ovoce a zeleniny na to může mít vliv úspěšnost úrody. To je třeba případ olivového oleje, který v poslední době výrazně zdražoval. Jak psaly Události247 letos v únoru, v českých obchodech se prodával i za částky vyšší než 200 korun.

Nejvíce podražilo ovoce a zelenina

O rostoucí ceně mrkve psaly Události247 již loni v létě. Tehdy se prodávala i za částku 40 korun za kilogram. Za posledních 10 let tato zelenina zdražila skoro o 60 procent. Zatímco v roce 2014 se prodávala v průměru za částku 16,50 koruny za kilogram, letos se ceny šplhají až na 40 korun. Psali jsme i o tom, že kakao letos meziročně zdražilo na dvojnásobek. Čokoláda proto zdražila v průměru o více než 11 procent a její cena podle expertů ještě poroste.

Daniel Procházka
11. srpna 2023

Prodejci zkouší, co jim ještě zaplatíme: Oblíbená zelenina brutálně zdražila. Bude už jenom pro bohaté?

Prodejci zkouší, co jim ještě zaplatíme: Oblíbená zelenina brutálně zdražila. Bude už jenom pro bohaté?

O dost dražší jsou také salátové okurky. V květnu se kilogram okurek prodával v průměru okolo 50 korun, před rokem vyšel na 33 korun, upozornil web Novinky. Květák meziročně zdražil v průměru o 23 procent až na 71 korun. Připlatíme si i za ledový salát, který za rok zdražil v průměru o třetinu na 33 korun za kus. Nahoru šly také ceny brambor nebo mražených hranolek. Rané brambory se teď prodávají až okolo 40 korun za kilo, píše dále web.

Je dobré si udělat zásoby některých potravin

Z ovoce v květnu podražila jablka a hroznové víno, a to o 11, respektive 14 procent. Kilo hroznů stálo v průměru 95 korun, jablka se dala koupit za 33 korun. Záleží samozřejmě na odrůdě. Dramatické je také zdražení výše zmiňovaného olivového oleje. V obchodech za něj teď zákazníci zaplatí skoro o 60 procent více. V podobné cenové hladině se však meziročně pohybuje už několik posledních měsíců.

nakupni kosik nakup supermsrket obchod
Zdroj fotografie: Policie ČR
V poslední době je snažší najít potraviny, které nezdražují

„Všímám si toho pokaždé, když jdu do obchodu. Někde se cena třeba zvedne jen o pár korun, zato se tak děje pravidelně a pak na jednom nákupu za dva měsíce zaplatím třeba o 200 korun víc, než předtím. Co jde, tak si raději nakupuji do zásoby,“ řekla Událostem247 paní Hanka z Rosic.

Štítky
#ceny #potraviny #zdražení
Všímáte si postupného zdražování potravin v obchodech? Napište nám to v komentářích

Chcete dostávat pravidelně novinky?

Kliknutím na tlačítko „Odeslat“ souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Smutný konec velkého hokejového talentu. Kapitán reprezentace po bouračce nadýchal

Smutný konec velkého hokejového talentu. Kapitán reprezentace po bouračce nadýchal

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d
Hokejový reprezentant vydělal přes 300 milionů korun. Otřes mozku z něj udělal trosku

Hokejový reprezentant vydělal přes 300 milionů korun. Otřes mozku z něj udělal trosku

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d
Antonín Panenka promluvil o finančních problémech fotbalistů. Někteří spoluhráči nemají ani na léky

Antonín Panenka promluvil o finančních problémech fotbalistů. Někteří spoluhráči nemají ani na léky

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d
Odsouzený český reprezentant: Devadesát procent fotbalistů sází na zápasy

Odsouzený český reprezentant: Devadesát procent fotbalistů sází na zápasy

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d
Hokejového mistra světa chtěli v NHL. Místo toho ho zavřeli do kriminálu

Hokejového mistra světa chtěli v NHL. Místo toho ho zavřeli do kriminálu

sportyzive.cz
sportyzive.cz
1 d

Oblíbená pochoutka z obchodu je jedna velká lež. Jen se podívejte, co obsahovala

Oblíbená pochoutka z obchodu je jedna velká lež. Jen se podívejte, co obsahovala

Ovoce v Česku čeká plošné zdražení. Kdo si může udělat zásoby, neměl by váhat. Nové ceny budou jen pro bohaté

Ovoce v Česku čeká plošné zdražení. Kdo si může udělat zásoby, neměl by váhat. Nové ceny budou jen pro bohaté

Vlastnit auto bude výsadou boháčů, zbytek lidí by si měl radši rychle zvyknout na jízdu autobusem a chůzi pěšky

Vlastnit auto bude výsadou boháčů, zbytek lidí by si měl radši rychle zvyknout na jízdu autobusem a chůzi pěšky
ABCmedia logo
Další portály spadající pod abcMedia Network, s.r.o.

AutoŽivě.cz

  • Aktuality
  • Autoživě testy
  • Ojetiny
  • Rady
  • Technický koutek
  • Zajímavosti
  • #pokuta
  • #policie
  • #motor
  • Nová dopravní pravidla? Přilba je nyní povinná pro řidiče elektrických koloběžek, výmluvy nepomohou
  • „S elektromobily jsme byli naivní, lidé chtějí poctivá spalovací auta.“ Ředitel velké automobilky prohlásil, co se změní

SportyŽivě.cz

  • Basketbal
  • Formule 1
  • Fotbal
  • Hokej
  • MMA
  • Tenis
  • #coronavirus
  • #sk-slavia-praha
  • #nhl
  • Smutný konec velkého hokejového talentu. Kapitán reprezentace po bouračce nadýchal
  • Hokejový reprezentant vydělal přes 300 milionů korun. Otřes mozku z něj udělal trosku

VIPživot.cz

  • Celebrity
  • #Dara Rolins
  • #Ivana Gottová
  • #Karel Gott
  • Dům a 2 byty nechal bývalkám a sám odešel jen s igelitkou: Miroslav Etzler vysvětlil, proč bude pracovat až do smrti
  • Zemřela v izolaci: Vlastu Janečkovou zničil alkohol. Poslední dny v léčebně už ani nebyla schopná vzít telefon

Vařímedobroty.cz

  • Cukroví
  • Omáčky
  • Předkrmy
  • Recepty
  • Rychlé pokrmy
  • #med
  • #cukr
  • #kuřecí maso
  • Matcha – trendy drink, nebo tradiční lék?
  • 50+ nejlepších receptů na domácí pomazánky: Hodí se na chlebíčky, jednohubky i jen tak k večeři na chleba

DámskýDeník.cz

  • Domácnost
  • Krása
  • Lifestyle
  • Móda
  • Vztahy
  • #počasí
  • #letadlo
  • #herec
  • Lékařka odhalila, co se děje s lidským tělem těsně před smrtí
  • Žena varuje před neobvyklými příznaky Alzheimerovy choroby

MMAmag.cz

  • Zahraniční MMA
  • CZ/SK MMA
  • Videa
  • UFC
  • KSW
  • #ufc
  • #jiří procházka
  • #oktagon
  • MMA rozhodčí se zase vyznamenal. Vybízel bojovníka k útoku na zcela zlomeného soupeře
  • Pěsti na palubě letadla. MMA zápasnice se porvala s policisty
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex
udalosti247.cz
  • O nás
  • Kariéra
  • Kontakt
  • Cookies
  • Etický kodex

Copyright © 2016-2025 abcMedia Network s.r.o. - Theme v1.0.5

Obsah je chráněn autorským právem. Jakékoli užití včetně publikování nebo jiného šíření obsahu je bez písemného souhlasu zakázano.