Stát rozdává Čechům peníze. Lidé jsou jako poblázněni, začínají jen tak pobírat stovky tisíc korun

Zateplení domu nebo pořízení nových oken. Na to vše mohou aktuálně mnozí Češi využít státní peníze. Zájemci by si ale měli pospíšit, množství peněz je omezeno.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Každý nový dotační program či státní příspěvek je pro mnohé lidi důvodem k radosti. Jinak tomu není ani tentokrát. Díky opětovnému spuštění programu Nová zelená úsporám Light dostanou mnozí Češi stovky tisíc korun. Nárok na peníze má přitom spousta lidí.

Stejný program, nové podmínky

O plánovaném spuštění programu, ke kterému došlo 25. června, psaly Události247 již dříve. Jedná se o dotaci, kterou začal stát vyplácet v loňském roce a letos, po vyčerpání všech alokovaných financí, ji pro její úspěch obnovil. Celkem v této druhé vlně stát na program vyčlenil 3 miliardy korun, dodává web Peníze.

Od 25. června začne stát Čechům rozdávat peníze. Spousta z nich dostane až čtvrt milionu korun

Ačkoli hlavní záměr a podmínky programu zůstaly stejné, k určitým změnám zde přeci jen došlo. Jednou z těch hlavních novinek je, že lidé mohou čerpat peníze ve vyšším objemu. Nově lze získat na zateplení, případně jiné úpravy domovů až 250 tisíc korun. Dosud bylo možné získat maximálně 150 tisíc korun na zateplení a dalších 90 tisíc korun na solární ohřev vody.

Nárok na peníze má spousta Čechů

A kdo všechno si o staronovou dotaci Nová zelená úsporám Light může zažádat? Hlavním cílem jsou senioři a nízkopříjmoví lidé pobírající invalidní důchod či příspěvky na bydlení a na děti, jak již dříve psaly Události247. Všem těmto lidem má program pomoci s potřebnými úpravami jejich stavení, aby byla energeticky úspornější a tedy i finančně méně nákladná například na vytápění.

iZdroj fotografie: Palickap/ Creative Commons / CC-BY-SA
Lidé si mohou z financí získaných z dotačního programu například vyměnit stará okna

Možností, na co peníze z dotace využít, je pak rovněž vícero. Může jít o již zmíněné zateplení fasády, střechy nebo podlahy, ale také třeba pořízení a výměnu nových oken a dveří. Dále lze za finance koupit například systém na solární ohřev vody, stojí na webu Nová zelená úsporám.

Chystáte se zažádat o dotaci Nová zelená úsporám Light? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články