Drahota začíná být devastační: Téměř 300 Kč za jediný kopeček zmrzliny se v Česku stává realitou

Zmrzlina, která ještě donedávna platila za levné letní osvěžení, se kvůli své rostoucí ceně pro mnohé může brzy stát vzácností.

i Zdroj fotografie: Luhačovice 2021 / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Parné letní dny si mnoho Čechů pravidelně zpříjemňuje oblíbenou zmrzlinou. Toto sladké zchlazení se však letos pěkně prodraží. Doby, kdy byli lidé zvyklí dávat za zmrzlinu pár korun, jsou totiž nenávratně pryč.

Inflace zdražila všechno

Za poslední měsíce spotřebitelské ceny v Česku setrvale rostou a ačkoli míra inflace již mírně polevuje, zdražování pokračuje i nadále. Jak uvádí web Peníze, jen za červenec ceny stouply o dalšího půl procenta a celkově jsou tak v meziročním srovnání vyšší o 8,8 procenta. Drahota tak pro mnohé Čechy začíná být devastační. Někteří si již dost možná brzy nebudou moci dovolit ani obyčejné věci jako je třeba zmrzlina. Tu totiž mnozí provozovatelé gastro podniků prodávají za skutečně nevídané částky.

iZdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Mnoho Čechů si v létě s oblibou dává točenou zmrzlinu

Web PrahaIN například nedávno upozornil na restauraci Chateau Mcely nedaleko Prahy, kde tuto sladkou pochoutku prodávají za 290 korun. Jediný kopeček zmrzliny za téměř 300 korun se tak v Česku stává realitou. Důvodem takto vysoké ceny jsou podle restaurace především kvalitní suroviny, které se podnik snaží získávat z lokálních zdrojů. „Je to neskutečná chuť. Nejsem žádný gurmán, byl jsem tam kvůli masáži a náhodou viděl jídelní lístek, opravdu mohu doporučit, jen je velice drahá,“ řekl jeden z návštěvníků restaurace pro web PrahaIN.

Ceny zmrzliny jsou vysoké i jinde

Ačkoli u běžných druhů zmrzlin lidé narazí na nižší cenovky, i tak si za tuto letní dobrotu připlatí nemalé peníze. Jak před začátkem léta informoval web PrahaIN, v oblíbených pražských zmrzlinárnách lidé za tuto pochoutku zaplatí obvykle zhruba od 60 do 170 korun v závislosti na velikosti.

Dáváte si na dovolené zmrzlinu? V Chorvatsku ji letos budete muset oželet

Levněji zmrzlinu lidé nekoupí ani na dovolené. Například v oblíbeném Chorvatsku se cena tohoto sladkého osvěžení letos na mnoha místech dostala až na 3,5 eura za jeden kopeček, což je zhruba okolo 85 korun. Je tak zřejmé, že globálnímu zdražování neunikla ani tato dříve běžně dostupná letní sladkost.

Kolik peněz jste letos nejvíc zaplatili za zmrzlinu? Napište nám své zkušenosti do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
67 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články